Укр Рус

Як провести канікули з максимальною користю для психологічного відновлення: поради психологів

07 червня 2023 651 Друк
Як провести канікули з максимальною користю для психологічного відновлення: поради психологів

В перші дні літніх канікул батьки замислюються над тим, як організувати дитяче дозвілля і чим зайняти дитину влітку. Адже хочеться, щоб дні відпочинку у цей непростий воєнний час пройти весело, насичено та з користю. Психологині благодійного фонду «Голоси дітей» спеціально для «НУШ» надають рекомендації, як організувати відпочинок так, щоб дитина не тільки відпочила, а й вивчила щось нове та з цікавістю повторила вивчене.

Психологині радять в перші дні літа надати можливість дитині відпочити так, як вона бажає. В той самий час графік обовязково створити разом, що допоможе формувати у дитини власне відчуття часу. Чіткий графік також допоможе дитині зрозуміти, куди вона рухається, що на неї чекає, навчить керувати своїм часом, а пізніше допоможе легше включитися в новий навчальний рік.

Однією із цікавих практик є «колажні мрії» - створення своїх планів та мрій через фотографії та малюнки. Така техніка допомагає подолати напругу в тілі, оскільки залучає дрібну моторику, коли ми вирізаємо із журналів, поєднуємо, клеїмо різні елементи, візуалізуючи ідеальну картинку літніх планів.

Психологині наголошують, що канікули – це час, коли необхідно сфокусуватися на відпочинку. Це ідеальний час для ресурсних активностей – занять, які наповнюють і психологічно перезавантажують. При цьому варто зважати на інтереси дитини ї тестувати різні варіанти проведення часу.

Підпишіться на email розсилку!

Для молодших школярів варто акцентувати увагу на ігровій активності. При цьому батькам варто прислуховуватися до дітей, які інтуїтивно розуміють, звідки вони можуть черпати ресурси.

Інший варіант – спорт. Дитину можна записати до спортивної секції, табору, або разом проводити спортивні вікенди.  

Одним із найкращих варіантів для відновлення є табірний відпочинок, де враховано і розвиток, і навчання, і дозвілля. Підібрати заклад можна за інтересами або знайти тематичну зміну.

Альтернативою табору може стати участь у майстер-класах, що допоможе дитині не лише соціалізуватися, а й наповнити її внутрішньою енергію під час виконання цікавої активності.

Не менш важливим є спільне проведення часу із сімʼю. Водночас спільні активності мають бути цікавими для всієї родини – не варто робити щось тільки заради дитини, адже роздратування батьків від нецікавого відпочинку буде відчутним для малечі. При цьому не обов’язково планувати щось довготривали. Можна разом поїсти морозива в кав’ярні, сходити на цікавий фільм або спектакль, влаштувати пікнік, замовити піцу додому та пограти в настільні ігри.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача