Укр Рус

Як покращити когнітивні здібності дітей під час навчання: поради психолога

07 грудня 2022 145 Друк
Як покращити когнітивні здібності дітей під час навчання: поради психолога

Дев’ять місяців поспіль українці живуть в умовах хронічного стресу, переживань та психологічного напруження. Найбільш негативно це впливає на дітей, у яких до загального тривожного стану додаються переживання, пов’язані з навчанням. Як покращити увагу та пам’ять дитини під час навчального процесу радить дитяча та сімейна психологиня, президентка Професійної асоціації дитячих аналітичних психологів Катерина Гальцберг.

Психологиня пояснює, що при короткочасному стресі виділяється гормон кортизон, що стимулює виробництво дофаміну – гормону, який викликає відчуття задоволення і підтримує організм у бадьорому й активному стані. Однак в умовах тривалого стресу кортизол негативно впливає на мозок і організм загалом, рівень дофаміну знижується і призводить до втрати сил.

Постійне збільшення рівня "гормону стресу" може спровокувати порушення пам'яті, хронічну втому, проблеми зі щитоподібною залозою, підвищення артеріального тиску та зниження імунітету.

Якщо процеси уваги й концентрації порушено, утримувати й запам'ятовувати інформацію буде складно. Також коли діти надміру стурбовані чи відчувають страх, у них можуть бути порушені процеси збирання, зберігання та відновлення інформації, навіть якщо вони чимось щиро захоплені.

Підпишіться на email розсилку!

Психологиня радить декілька дієвих інструментів задля покращення когнітивних здібностей дітей:

  • Тренування пам’яті – запропонуйте дитині описати місцевість, де частіше всього вона буває, або людину, яку щойно зустріли під час прогулянки тощо.
  • Пошук додаткової мотивації – запитайте дитину, навіщо вона вивчає математику, фізику, історію.  Яка користь  від нових знань?
  • Пошук асоціацій - шукайте нестандартні зв’язки між предметами та явищами. 
  • Регулярне нагадування і повторення нової інформації.
  • Застосування асоціативного методу - асоціації допомагають згадувати начебто "забуту" мозком інформацію.
  • Використання спеціальних ігор, наприклад, гра "Ідіть за ланцюжком", - запропонуйте дитині переказати зміст переглянутого мультфільму або прочитаного твору спочатку в прямому, а потім у зворотному порядку, пригадуючи нові подробиці.
Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Голосувати

Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача