Дев’ять місяців поспіль українці живуть в умовах хронічного стресу, переживань та психологічного напруження. Найбільш негативно це впливає на дітей, у яких до загального тривожного стану додаються переживання, пов’язані з навчанням. Як покращити увагу та пам’ять дитини під час навчального процесу радить дитяча та сімейна психологиня, президентка Професійної асоціації дитячих аналітичних психологів Катерина Гальцберг.
Психологиня пояснює, що при короткочасному стресі виділяється гормон кортизон, що стимулює виробництво дофаміну – гормону, який викликає відчуття задоволення і підтримує організм у бадьорому й активному стані. Однак в умовах тривалого стресу кортизол негативно впливає на мозок і організм загалом, рівень дофаміну знижується і призводить до втрати сил.
Постійне збільшення рівня "гормону стресу" може спровокувати порушення пам'яті, хронічну втому, проблеми зі щитоподібною залозою, підвищення артеріального тиску та зниження імунітету.
Якщо процеси уваги й концентрації порушено, утримувати й запам'ятовувати інформацію буде складно. Також коли діти надміру стурбовані чи відчувають страх, у них можуть бути порушені процеси збирання, зберігання та відновлення інформації, навіть якщо вони чимось щиро захоплені.
Психологиня радить декілька дієвих інструментів задля покращення когнітивних здібностей дітей:
Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном