Пошук по сайту

Перші результати конкурсного відбору Національного фонду досліджень України

Наука

Під час онлайн-брифінгу участю голови Фонду Леоніда Яценка, виконавчої директорки Фонду Ольги Полоцької та голови Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій при Кабінеті Міністрів України Олексія Колежука, що відбувся 24 листопада 2020 року, були оголошені перші результати конкурсів Нацфонду досліджень України.

Як прокоментував Леонід Яценко, Національний фонд був створений з метою підтримки кращих вчених країни, які мають можливість брати участь у конкурсах наукових досліджень та розробок, та в разі перемоги отримати фінансову підтримку для подальшої діяльності. Планується, що у майбутньому фінансування наукових розробок становитиме 20-30% усіх бюджетних видатків.

Він зазначив, що бюджетом на 2020 рік передбачено 526 млн грн на підтримку Нацфонду та грантову допомогу. 1-й конкурс «Наука для безпеки людини та суспільства» був оголошений 15 травня цього року. Тематика наданих робіт мала відповідати безпековій діяльності держави. 2-й конкурсний відбір «Підтримка досліджень провідних та молодих учених» стартував 21 травня 2020 року та мав необмежені напрями.

Експертна оцінка кожного проекту була найважливішим етапом, що надало змогу чесно та відкрито провести конкурсний відбір та визначити переможців. З цією метою була створена окрема наукова раду, до складу якої залучилося понад 15% іноземних фахівців. У цілому 1152 спеціалістами були надані 2 662 експертних висновки на безоплатній основі.

В результаті конкурсів «Наука для безпеки людини та суспільства» та «Підтримка провідних та молодих учених» серед запропонованих робіт було обрано 216 проєктів, на які надано 255,3 млн грн грантового фінансування для проведення наукових досліджень.

Як зазначила виконавча директорка Фонду Ольга Полоцька відповідно до рішення Наукової ради фінансування першого конкурсу щодо безпекової діяльності держави було збільшено на 21,3 млн грн за рахунок економії витрат Фонду. Для участі в конкурсі «Наука для безпеки людини та суспільства» було надано 76 робіт на тему боротьби з пандемією COVID-19 та її наслідками. Переможцями обрано 40 проєктів, які мають  міждисциплінарний характер. На фінансування досліджень знадобиться близько 200 млн грн. У 2020 році бюджетом передбачено виділити понад 60 млн грн.

У конкурсі «Наука для безпеки людини та суспільства»  взяли участь 421 проектів, з яких  76 отримали перемогу: 28 робіт стосуються природничих, технічних та математичних напрямків, 26 – відносяться до медицини, біології та аграрних наук, 22 - соціальні й гуманітарні науки. Загальний обсяг фінансування складає 118 млн грн.

Для участі у конкурсному відборі «Підтримка провідних та молодих учених» було надано 316 заявок, з яких перемогу отримали 140 проєктів загальним бюджетом 137 млн грн. 99 наукових досліджень відносяться до природничих, технічних та математичних напрямків, 27 проектів за галузями біологія, медицина й аграрні науки, 14 - соціальні й гуманітарні науки.

Голова Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій при Кабінеті Міністрів України Олексій Колежук зазначив, що Науковий комітет виконує функцію наглядової ради Фонду, та не має впливу на роботу Фонду. Він займається аналізом організації та проведення конкурсного відбору досліджень. Відповідно до перших результатів конкурсів, перемогу отримали достойні проекти. Він наголосив, що Нацфонд буде сприяти вдосконаленню системи проведення експертної оцінки наукових досліджень.

Теги:
Читайте також:

"Законодавчі зміни у сфері трансферу технологій"

"STEM IS FEM: учениць запрошують до участі в освітньому онлайн-модулі"

"Старшокласників запрошують взяти участь у міжнародному конкурсі екологічних проектів"

Коментарі {0}

Чтобы оставить свой комментарий, необходимо зарегистрироваться.

Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Інші новини