Пошук по сайту

Скасування ДПА у школах - вимушений крок чи нововведення, пояснює освітній омбудсмен

Освіта в Україні

ЗНО

ДПА

Через несприятливу епідемічну ситуацію в країні в цьому році скасовується обов’язкова державна підсумкова атестація. Чи говорить це про скасування ДПА назавжди, або це виключна міра? Освітній омбудсмен Сергій Горбачов на «Суспільному» розмірковував з цього приводу.

Як зауважує експерт, скасування ДПА для випускників в цьому році є вимушеною мірою, пов’язаною з пандемією коронавірусної інфекції задля зменшення ризиків для всіх учасників освітнього процесу. Водночас він вважає таке рішення не коректним для якості освіти. ДПА дає змогу визначити реальний рівень знань учнів, виявити, чого вони навчилися та які є прогалини в системі освіти.

Сергій Горбачов зауважує, що слід зробити обов’язковою ДПА для учнів 4 класу, що покаже, чому навчилися діти за час навчання у початковій школі, для того, щоб розуміти, що робити далі і які потрібні зміни.

"Тут нема питання щодо якось "відбору до 5 класу": йдеться про те, щоб часна школа мала об’єктивне оцінювання власної роботи. Питання лише в тому, як саме її проводити. Бо коли ДПА проводить сама школа, результати можуть бути необ’єктивними, оскільки дуже важко самому оцінити об’єктивно свою ж власну роботу: оцінювання має бути зовнішнім", - наголошує експерт.

Отримуйте актуальні новини освіти

Омбудсмен пропонує зробити ДПА у форматі ЗНО для всіх школярів з метою усунення суб’єктивності оцінювання та можливих корупційних ризиків. Водночас він зазначає, що для підготовки ЗНО для дев’ятикласників необхідно щонайменше 3 роки, тому робота має розпочатися вже.

Сергій Горбачов наголосив, що наразі під час дистанційного навчання спостерігається зниження якості освіти. І він вважає такий процес цілком природнім, оскільки учасники освітнього процесу пристосовуються до нових умов. Необхідно докласти зусиль аби вирівняти рівень знань школярів за цей період, що надасть змогу зрозуміти та надолужити прогалини.

Він зауважує, що на жаль в країні немає актуального розуміння фактичного рівня знань і компетентностей дітей, тому слід якомога частіше проводити дослідження за участі УЦОЯО, але для цього має бути забезпечено належне фінансування.

Теги:
Читайте також:

"Сергій Шкарлет: не можна позбавляти вчителя зарплати на час дистанційки"

"ТОП-10 вчителів в номінації "Вчитель прифронтової зони""

"Затверджено професійний стандарт директора школи"

Місце в рейтингу новин: 3054 місце
Рейтинг 0 из 5 на основе 0 оцінок
Коментарі {0}

Чтобы оставить свой комментарий, необходимо зарегистрироваться.

Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Інші новини