UA Рус

­ДСЯО оприлюднила результати моніторингового дослідження щодо забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі 

28 листопада 2023 497 Друк
­ДСЯО оприлюднила результати моніторингового дослідження щодо забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі 

Державна служба якості освіти оприлюднила  результати моніторингового дослідження щодо забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі, що відбулося в межах круглого столу  «Ціннісна українізація в освіті: сучасність і стратегії на майбутнє».

За словами голови Державної служби якості освіти України Руслана Гурака, освітяни відмовляються від російськомовних матеріалів, а школярі здебільшого надають перевагу  україномовному змісту. Понад 90% респондентів назвали рідною мовою українську та використовують її в родинному колі, навчальній діяльності, культурних практиках тощо.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь наголосив, що таке моніторингове дослідження має вагоме прикладне значення, зокрема направлене на захист національних інтересів.

Результати дослідження показали, що вчителі здебільшого віддають перевагу україномовним матеріалам в освітньому процесі. Також позитивна тенденція спостерігається у використанні української мови учнями й ученицями в Інтернеті.

Підпишіться на email розсилку!

В ДСЯО виділили головні чинники, що перешкоджають учасникам освітнього середовища спілкуватися суто українською мовою, є:

  • мова контенту в інтернеті;
  • вплив російськомовного середовища;
  • звичка спілкуватися російською мовою в родині;
  • недостатній рівень володіння українською мовою.

 Уряд, громади та адміністрація шкіл продовжуватимуть роботу з популяризації вивчення й удосконалення знань з української мови.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача