Державна служба якості освіти оприлюднила результати моніторингового дослідження щодо забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі, що відбулося в межах круглого столу «Ціннісна українізація в освіті: сучасність і стратегії на майбутнє».
За словами голови Державної служби якості освіти України Руслана Гурака, освітяни відмовляються від російськомовних матеріалів, а школярі здебільшого надають перевагу україномовному змісту. Понад 90% респондентів назвали рідною мовою українську та використовують її в родинному колі, навчальній діяльності, культурних практиках тощо.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь наголосив, що таке моніторингове дослідження має вагоме прикладне значення, зокрема направлене на захист національних інтересів.
Результати дослідження показали, що вчителі здебільшого віддають перевагу україномовним матеріалам в освітньому процесі. Також позитивна тенденція спостерігається у використанні української мови учнями й ученицями в Інтернеті.
В ДСЯО виділили головні чинники, що перешкоджають учасникам освітнього середовища спілкуватися суто українською мовою, є:
Уряд, громади та адміністрація шкіл продовжуватимуть роботу з популяризації вивчення й удосконалення знань з української мови.
Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом