Пошук по сайту

Дефіцит педагогічних кадрів: чому професія вчителя поступово вимирає в Україні

Освіта в Україні

За останні роки в країні спостерігається кадровий голод щодо фахівців у сфері освіти. Професія вчителя стрімко наближається до того, щоб бути занесеною до Червоної книги. Більшість студентів педагогічних університетів після завершення навчання не збираються вчителювати.

З кожним роком дефіцит педпрацівників стає помітнішим. Наразі замінити кожного сьомого вчителя, який збирається виходити не пенсію, немає ким. Директори шкіл найбільше полюють за педагогами-предметниками з дисциплін: фізика, математика, хімія, українська та іноземна мова.

Як зазначає проректор Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, з року в рік спостерігаються суцільні недобори на природничі спеціальності. Не зважаючи на те, що університет випускає професійних інформатиків, вони не йдуть вчителювати, а працюють програмістами, оскільки мають більшу заробітну плату. Багато випускників виїжджають  за кордон в Британію, Німеччину та США.

Державне замовлення на вчителів за останні 10 років в НПУ ім. М.П. Драгоманова зменшилося втричі. Цього року на бюджет вступило понад тисячу осіб, але немає жодних гарантій, що випускники будуть працювати у школах.

Перед адміністраціями шкіл зараз стоїть головне завдання – утримати вчителів, але єдиним дієвим інструментом в цьому питанні є достойна заробітна плата, яка наразі є неприйнятною та несправедливою.

За словами т.в.о. Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, для покриття дефіциту педагогічних кадрів знадобиться 42 роки. Водночас в Міністерстві зазначають, що педагогічні працівники відчують підвищення заробітної плати вже з початком нового 2021 року, коли з 1 січня вчитель вищої категорії буде отримувати 6461 грн, яка зараз складає 5087 грн. Підвищення невелике, але позитивна динаміка спостерігається.

Як розповідають студенти, вони б радо пішли вчителювати до школи, коли отримували б заробітну плату від 8 000 до 15 000 грн. Сергій Шкарлет зауважив, що до 2023 року в країні планується довести заробітну плату вчителя до чотирьох прожиткових мінімумів щонайменше.

Щоб покрити кадровий голод Уряд вигадує нові варіанти, але коштів для їх впровадження бракує.

Теги:
Читайте також:

"Скільки будемо відпочивати у серпні?"

"Який був прожитковий мінімум у цінах червня 2021 року?"

"Чому учні погано знають математику?"

Місце в рейтингу новин: 531 місце
Рейтинг 0 из 5 на основе 0 оцінок
Коментарі {1}

Чтобы оставить свой комментарий, необходимо зарегистрироваться.

Михайло Юдін
06.10.2020
"...Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті..." (с) А хто є автором?

Відповісти

Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Інші новини