Пошук по сайту

"«Ціна» вчителя" - Володимир Бєлий

Освіта в Україні

Блоги

По-справжньому найбільшим цінним для вчителя визнанням високої професійності є гомін поза його спиною, що це той/та, хто вміє все-все роз’яснити так зрозуміло, як ніхто інший.

А на таке вчитель стає спроможним тоді, коли завдяки постійному інтелектуальному зануренні у світ науки, філософії та культури сам стає здатним ясно бачити всі зв’язки кожної «сьогоднішньої» програмної теми з іншими темами як свого, так і супутніх йому інших предметів та всі площини практичного застосування та життєвих витоків "своїх" законів, понять, явищ та подій.

З таким вчителем учні можуть не лише вивчити що як називається чи коли відбувалося, а головне - як що спрацьовує та як на те можна впливати.

При цьому ніякий підручник для N-го класу ніколи такого як не «бачив», так і не «побачить», бо мав би тоді бути багатотомним, тобто непосильним для учнів.

Звісно, що тільки з такими вчителями у системи освіти немає проблеми як здійснення навчання учнів грамотною державною мовою, так і з потребою у вчителях, скажімо фізики і хімії, в одній особі. І не як поодинокий виняток, а як загальнодержавний учительський професійний стандарт, завдяки якому ставиться адекватне дійсності наукове бачення картини світу.

Отримуйте актуальні новини освіти

Не пошуком ідеального підручника, вже не кажучи про навчання «вмілим пошукам» у «Вікіпедії» та не напрацюванням ремісницьких навчаючих алгоритмів ставляться ефективні системи освіти дітей та молоді. Щодо дорослих, то тут вже дещо інша «пісня».

Володимир Бєлий

Теги:
Читайте також:

"Віктор Ляшко: учні 5-9 класів 10 годин на добу проводять в сидячому положенні"

""Як я «винайшла велосипед» або про навчання молодших школярів у Канаді" - Олександра Журавльова"

"Вчителям пропонують підвищити кваліфікацію з цифрової грамотності"

Місце в рейтингу новин: 2333 місце
Рейтинг 0 из 5 на основе 0 оцінок
Коментарі {0}

Чтобы оставить свой комментарий, необходимо зарегистрироваться.

Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Інші новини