Укр Рус

З'явилася віртуальна мапа, де можна знайти українські книжки за кордоном

16 березня 2023 122 Друк
З'явилася віртуальна мапа, де можна знайти українські книжки за кордоном

Фахівці порталу про літературу й читання Читомо й Litсentr створили віртуальну мапу, на якій можна знайти українські книжки за кордоном, про що повідомляється на "Українська правда".

Наразі на мапі представлені 388 простори у 22 країнах, де розміщені українські книжки, а саме: Австрія, Бельгія, Греція, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Польща, Південна Корея, Португалія, Республіка Кіпр, Румунія, Словаччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія. Одним із лідерів є Німеччина – там функціонують 140 книжкових полиць.

Більшість читацьких осередків функціонує при бібліотеках, інші розміщенні при освітніх закладах, громадських та благодійних організаціях, центрах для біженців, а також при українських посольствах.

"Перебуваючи в крихкому та загрозливому стані, українська книговидавнича сфера залишається мужньою, видавництва, незалежні ініціативні групи та бібліотекарі організовують книжкові полиці за кордоном, щоб допомогти українським дітям-біженцям та їхнім батькам відчути зв’язок із втраченими домівками та далекою батьківщиною", – повідомила координаторка дослідження проєкту Городиська Поліна. 

Підпишіться на email розсилку!

Ознайомитися з книжковою мапою можна на Ukrainian Bookshelves. Worldwide.

Всі, хто бажає додати власну ініціативу на книжкову мапу, можуть надіслати лист з темою "Додайте нашу книжкову полицю на мапу" на пошту проєкту (partners.chytomo@gmail.com).

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Голосувати

Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача