Повномасштабна війна в Україні негативно вплинула на кожного українця. Особливу увагу заслуговують діти, які є однією з найбільш вразливих категорій. Не зважаючи на те, що маленькі діти легше адаптуються до умов війни, водночас вони більш залежні від дорослих, які перебувають поряд. Діти залежать від стану батьків. Тож дорослим важливо піклуватися про свій стан, щоб мати змогу подбати про своїх дітей. В міністерстві охорони здоров’я надали перелік ресурсів, які допоможуть впоратись зі стресом.
На сайті howareu.com міститься інформація, яка може стати вам у пригоді. Це ігри, практики для дітей і дорослих, методички з ментального здоровʼя, контакти фахівців. Перевірені поради щодо психічного здоровʼя є, наприклад, на сторінках Ти як? та UNICEF Ukraine.
Куди звернутися по допомогу
Надання безоплатної психологічної та психіатричної допомоги дітям у межах Програми медгарантій (ПМГ) передбачено, головним чином, такими пакетами:
Також психологічні та психіатричні послуги є складовою й інших пакетів ПМГ.
Нині 11 000 лікарів (психіатри, психологи, психотерапевти, наркологи, терапевти, педіатри, лікарі загальної практики та ін.) у понад 1500 медзакладах (за більше ніж 3900 місцями надання медпослуг) в Україні надають психологічну та/або психіатричну допомогу. Знайти найближчий медзаклад, де надають необхідні вам послуги, можна на інтерактивній карті надавачів меддопомоги за напрямом «Психологічна і психіатрична допомога».
Якщо скористатися картою немає можливості, зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 або до контакт-центру МОЗ за номером 0-800-60-20-19.
Лінії психологічної підтримки
Кожному, а тим паче дитині, важливо не залишатися сам на сам зі своїми переживаннями. Батьки – найближчі люди, які можуть підтримати та допомогти. Натомість часом це буває неможливо – через різні причини: некомпетентність у питаннях психології, нестабільний стан самого дорослого, відсутність довірливих стосунків із дитиною-підлітком тощо.
Крім того, фізичне звернення до фахівця з психічного здоровʼя також може бути з певних причин неможливим. У такому разі за потреби варто звернутися принаймні до надійних каналів психологічної підтримки:
Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном