Тема: Виконую дії з величинами.
Мета: навчити учнів виконувати дії з величинами, працювати з одиницями вимірювання, формувати вміння вимірювати довжини відрізків, працювати з величинами; розвивати в дітей математичне мовлення; виховувати поважне ставлення до оточуючих.
Формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: розвивати вміння виконувати розумові операції й практичні дії; працювати в колективі, оцінювати свою роботу; розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати математичне мовлення;
інформаційної: розширити знання про одиниці вимірювання.
Обладнання: роздатковий матеріал, цеглинки Лего.
Хід уроку:
Організація класу
Привітання
Щоб лікарем, моряком
Чи льотчиком стати,
Треба відмінно
Математику знати!
То ж, налаштовуємось на плідну роботу, що до вивчення цієї науки.
Вправа «Усмішка»
Якщо посміхнутися перехожому - він посміхнеться у відповідь.
Якщо посміхнуться небу і сонцю - розійдуться хмари.
Якщо посміхнуться Всесвіту - трапиться щось казкове.
Давайте посміхнемося губами, долонями, очима, серцем.
Вправа «Мої очікування»
Перед кожним з вас лежить долонька. Покладіть її перед собою, напишіть свої очікування від уроку. Та прикріпіть в хаотичному порядку на дошку.
Якщо ваші очікування здійсняться, то в кінці уроку ми утворимо з них сонечко здійсненних очікувань.
Актуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання
Фронтальна перевірка
Усна лічба «Цікаві задачі»
А зараз, будьте уважними, я читаю математичні задачі, а ви уважно слухаєте та влучно відповідайте.
Повідомлення теми уроку
Сьогодні на уроці ми будемо виконувати дії з величинами. Відпрацюємо раніше опановані знання та практично закріпимо результат.
Проблемна ситуація
Діти, перед кожним з нас лежить підручник. Подивіться на нього уважно. Що ми можемо про нього сказати? (великий, маленький, колір, кількість сторінок…..)
А якщо з математичної точки зору проаналізувати?
Чи знаємо вагу? Розмір? Об’єм?
Які характеристики ми можемо зараз вимірями?
Що нам в цьому допоможе? (Лінійкою виміряти ширину та довжину)
Вправа «Додаємо довжини закладок»
Діти, а що нам допоможе зберегти підручники в гарному стані? (закладка та обкладинка)
Вірно. Ви все правильно говорите. Пропоную вам в подарунок дві закладини. Давайте спробуємо їх виміряти та порівняти.
Яка довша?
Яка коротша?
Яка спільна довжина двох закладок?
Як математично запишемо цей вираз? Наприклад, 6см+3см=9 см
Вивчення нового матеріалу
Бесіда
Отже, практичним способом ми з вами встановили, є одиниці вимірювання довжини: міліметри — мм, сантиметри — см, дециметри — дм, метри — м та інші.
Діти, яким інструментом ми користувались у вимірюванні? (лінійкою)
А хто з вас знає, які ще існують способи вимірювання довжин?
Робота в парах з картками.
Попрацюйте в парах. Виміряйте довжини відрізків. Надпишіть їх величини.
Фронтальна робота біля дошки
1см+1см= ____см 9см-2см=___см
3см+2см=____см 6см-2см=___см
3см+1см=____см 5см-1см=____см
Робота на картках в малих групах
Попрацюйте в групах. Порівняйте величини.
Фізхвилинка
Проблемне запитання на з’язок із життям
Діти, а де в житті стануть корисними ці знання?
Що в повсякденному житті людина може вимірювати?
Підсумок уроку
Вправа «Здійснення очікувань»
Давайте перевіримо, чи всі здійснились очікування.
Дивіться, у нас утворилось сонечко з долоньок. Нехай воно нас зігріває та надихає на нові успіхи в навчанні.
Бесіда
Для чого потрібно нам лінійка?
За допомогою якого обладнання можна вимірювати розміри різних об’єктів?
Скільки в 1дм см?
А скільки мм в одному см?
Рефлексія
Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом