Конспект уроку 1 клас з навчання грамоти(письмо)
Тема: Письмо великої букви К («ка»), складів, слів із нею.
Мета: вчити писати велику букву К («ка»), поєднувати її з іншими буквами; розвивати вміння каліграфічно правильно поєднувати між собою літери; вчити списувати з друкованого тексту за зразком; розвивати мілку моторику та монологічне мовлення; виховувати почуття відповідальності за виконану роботу.
Обладнання: роздатковий матеріал.
Тип уроку: засвоєння нових знань
ХІД УРОКУ
Організаційний момент
Всі сідайте тихо, діти,
Домовляймось не шуміти,
На уроці не дрімати,
А старанно працювати.
Тренінг "Умій володіти своїм настроєм"
Щоб наша зустріч була приємною, спіймайте посмішку сонечка і прикрасьте нею своє обличчя. Подаруйте свою веселу посмішкуодин одному та нашим гостям.
Молодці! Зараз можете сідати.
Мотивація навчальної діяльності учнів.
Кожного дня ми вчимо нові літери для того щоб вміти читати та писати як дорослі люди. А давайте поміркуємо, навіщо дорослим ці вміння. Де вони в житті використовують ці знання? Як вони допомагають у повсякденному житті?
Зв'язок уроку письма з уроком читання. Повторення вивченого матеріалу
Вправа «Відшукай початок»
Поглянь на запис, відшукай початок слів, прочитай.
Назвіть утворені слова. (коса, калина, коло, колос, коні,кошик).
Що об’єднує ці слова? Що можете сказати про перший звук у цих словах?
Якою буквою він позначається на письмі?
Робота в парах. Вправа «Склади речення»
Розгляньте малюнки, назвіть зображене на них. З 2 із малюнків на ваш вибір складіть речення.
Виступ завчасно підготовленого учня
Казок чимало є на світі —
І веселих, і сумних.
Хіба зможемо прожити
Ми без них?
Казка стукає у двері —
Привітаємо її.
Казко, казко, ти з’явись!
Казко, казко, розкажись!
Гра «Хто більше?»
Діти, пропоную вам згадати казки, які вам відомі з героями, в яких іменах, кличках є літера «К». Наприклад, курочка Ряба, Міккі Маус…
Повідомлення теми і завдань уроку
Сьогодні на уроці ми будемо вчитися писати велику букву К («ка»), поєднувати її з іншими буквами, списувати слова з друкованого шрифту.
Робота за темою уроку
Проблемне запитання
На що схожа ця літера?
Які елементи ми вже з вами прописували?
Погляньте на друковану і рукописну літеру, Чим вони схожі? Чим відрізняються?
Робота в малих групах
Гра «У пошуках літери»
Озерніться довкола, пофантазуйте, скажіть на що може бути схожа літера «К»?
Демонстрація написання літери «К». Перегляд відео.
Фізхвилинка
Раз! Два! Час вставати:
Будемо відпочивати.
Три! Чотири! Присідаймо,
Швидко втому проганяймо.
П’ять! Шість! Засміялись,
Кілька раз понахилялись.
Зайчик сонячний до нас
Завітав у вільний час.
Будем бігати, стрибати,
Щоб нам зайчика впіймати.
Прудко зайчик утікає
І промінчиками грає.
Сім! Вісім! Час настав
Повернутись нам до справ.
Пояснення вчителем написання букви К з демонстрацією на дошці.
Засвоєння рухового образу літери.
Підготовка руки до письма
Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку й розміщувати зошит під час письма.
Закріплення та осмислення знань
Написання вивчених літер.
Аналіз помилок.
Написання літер з’єднавши з іншими буквами.
Обмін зошитом з сусідом.
Гра «Швидкі долоньки»
А зараз пограємо в гру, коли чуємо літеру ,яку ми сьогодні вивчили, то плескаємо в долоні.
Підсумок
Яку букву ви вчилися писати? Напишіть її у повітрі.
На що вона схожая?
Які звуки вона позначає на письмі?
Рефлексія
Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном