UA Рус

Конспект уроку: Письмо малої букви б. Написання складів, слів та речень із вивченими буквами. Списування речення, поданого друкованим шрифтом

26 листопада 2021 3358 Друк
(0)
Для кого 1 клас
Предмет Письмо
Доступно в PDF
Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті

Зміст матеріалу

Тема: Письмо малої букви б. Написання складів, слів та речень із вивченими буквами. Списування речення, поданого друкованим шрифтом.

Мета: вчитися писати маленьку літеру «бе», відпрацьовувати вміння поєднувати букву з раніше вивченими у склади та слова, формувати вміння орієнтуватись у сітці зошита та правильно розташовувати букву у рядку; розвивати увагу та вміння співставляти друковану та рукописну маленьку літеру «бе», а також логічн мислення та старанність; виховувати наполегливість до завдання та спостереження.

Обладнання: роздатковий матеріал, зошит, підручник, картинки.

Хід уроку

І. Організаційний момент
Сьогодні я пропоную розпочати наш урок з побажань. Давайте кожен скаже своєму сусіду по парті щось приємне та побажає йому гарної праці та хорошого настрою. 
У вас на парті є три смайлика, оберіть лише той, який відповідає вашому настрою сьогодні.
Сподіваюсь, що хороший настрій вас не покин до кінця уроку.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Діти, а навіщо ми вивчаємо літери?
Для чого ми вчимося їх писати?
Чи може людина повноцінно жити в суспільстві незнаючи літер та їх написання?
В чому можуть допомогти такі знання у житті?
Так, ваші відповід правильні, тому ми щодня перегортаємо нову сторінку нашого підручника та зошита і дізнаємося щось нове, навчаємось чомусь новому.
Чи готові ви сьогодні працювати та відкрити нову сторінку знань?
Тоді, я думаю, саме час почати навчання. А розпочнемо ми з невеличкої розминочки.

ІІІ. Контроль, корекція та актуалізація опорних знань.
У вас на партах є аруші на яких зображено алфавіт. Обведіть ті літери, написання яких ви вже знаєте. 

Пригадаймо, яку літеру ми вчили на попередньому уроці? 
А чи всі добре її зможуть впізнати? Молодці!
1. Вам потрібно прослухати віршик та плеснути в долоні, якщо почуєте звук [б].

Бу, бу, бу… - Борис читає.
Батько Борю поправляє:
Букву Б читай як треба,
Бо вона втече від тебе.
Боря каже: «Так і буде!
Більше вчить її не буду!

2. Ось такий наш Боря, який не хоче вчити літери! Давайте Борі прочитаємо правильно склади з літерою «бе», щоб він почув, як її правильно вимовляти.

IV. Повідомлення теми і мети уроку.
Подивіться на слово, та скажіть, що тут не так?

білка

Правильно, перша літера «бе» друкована, а всі решта – рукописні.
Напевно, ви вже здогадалися, що на сьогоднішньому уроці ми навчимося писати маленьку літеру «бе» та склади, слова із нею. А також попрактикуємось в написанні речень рукописними літерами. 

V.Вивчення нового матеріалу
1. 
Порівняйте написання друкованої та рукописної літери «б»

Чим відрізняються ці літери? Що нового ви побачили у рукописній літері «бе»?
2. 
Тепер зіграємо в гру. У кожного з вас є літери, в одних – друковані, в інших – рукописні. Вам потрібно віднайти свою пару. (Обговорення спільного та відмінного в цих літерах).
3. 
Тепер перейдемо до практичної частини нашого уроку. Як ви вже побачили, мала літера «бе» складається з двох елементів: овалу та прямої лінії з плавним поворотом праворуч угорі.
Ми також спробуємо навчитись писати цю літеру у своїїх зошитах.
1. Робота в зошиті
2. Перегляд навчального відео


3. Обговорення відео та практикування написання літери в повітрі
4. 
Написання букви мокрим пензликом на дошці
5. 
Написання букви крейдою на дошці
6. 
Порівняння збільшеного зразка літери на дошці з зразком дітей у зошиті.
7. 
Написання літери тильною стороною ручки.

Гімнастика для пальчиків

а) Написання першого рядка букви самостійно учнями.
б) Аналіз допущених помилок в зошиті.
в) Написання наступних трьох рядків 
г) Закріплення написання літери в складах та словах.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА


Тепер ми поєднаємо літеру «бе» з іншими літерами.
Якщо ми поєднуємо літер «б» та «е» - то в нас виходить верхнє з’єднання, а якщо «б» та «о» - то середнє, а «б» та «л» - нижнє.
Виконаймо звуко-буквенний аналіз слова «Борис» 

VI. Закріплення вивченого матеріалу
Зараз на дошці буде написано 2 речення друкованими літерами. 
Ваше завдання переписати їх в зошит рукописними літерами.
На березі сиділа білка.
Борис побачив білку.
Знайдіть на дошці слова з маленькою літерою «б»

VII. Підсумок уроку
Тепер ми навчились писати маленьку літеру «б» і зможемо вправно написати слово «білка» рукописними літерами.
Що було для вас складним на уроці?
Чи легко вам вдалося написати нову літеру?
З яких елементів складається ця літера?
У яких словам ми можемо зустрічати маленьку літеру «б»?

Місце в рейтингу новин: 172 місце
Рейтинг: 0 из 5 на основе 0 оцінок
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:

Розміщуючи свою розробку в Педкласі, ви отримуєте:

  • визнання ваших знань, умінь і навичок;
  • зворотній зв'язок від спільноти освітян;
  • можливість використання матеріалів інших авторів;  
  • сертифікат про публікацію матеріалу;
Розмістити

Вам також може сподобатись

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

x
x
Статус користувача