Тема: Число і цифра 2. Утворення. Написання.
Мета: познайомити учнів із числом та цифрою 2, розповісти про способи її утворення за допомогою практичної діяльності; розвивати кмітливість, логічне мислення; виховувати бережне відношення до шкільного приладдя.
Формувати ключові компетентності:
уміння вчитися: виконувати розумові операції й практичні дії;
загальнокультурна компетентність: культура міжособистісних відносин;
інформаційно – комунікативна компетентність: уміння здобувати нові знання на основі наявних; уміння формувати власну точку зору й доводити власну позицію;
здоровʼязбережувальна:уміння долати труднощі.
Хід уроку
Організаційний момент
Привітання
Вставайте дружно кожен раз,
Коли учитель входить в клас!
Вже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав.
Тож і ти часу не гай,
Працювати починай!
Спитає вчитель, треба встать,
Дозволить сісти – тихо сядь.
Сказати хочеш – не кричи,
А тільки руку підніми.
Сьогодні ми всі веселі, бадьорі і я сподіваюся будемо працювати старанно, гарно, на радість усім.
Наш девіз (хором): «Якщо хочеш багато знати, треба дружно працювати».
Усний рахунок
Встановіть логічний зв’язок. Доповніть «ланцюжком» рядки.
Актуалізація опорних знань
Бесіда
Над якою темою працювали минулого уроку?
Що запам’ятали?
Чи є у вас припущення, про що ми можемо говорити сьогодні?
Робота над загадкою
Два кінця, два кільця, а посередині цвях. (Ножиці)
Яке число отримали в загадці? (2)
Чого буває тільки по два в житті/тілі людини? (Рук, ніг, очей, вух)
А ще говорять, коли речей по два — пара.
Які пари предметів ви знаєте? Погляньте довкола себе, можливо, чогось в кабінеті є по два. (Капці, лижі, ковзани)
Повідомлення теми уроку вчителем. Вивчення нового матеріалу.
Слово вчителя.
Розгляньте як пишеться цифра 2. Цифра 2 складається з трьох елементів: верхнього, правого заокруглення, довгої прямої похилої лінії та горизонтальної хвилястої лінії. Починаємо писати вище середини клітинки, ведемо заокруглення до верхньої сторони квадрата, заокруглюючи праворуч до правого кута клітинки, а потім описуємо малий правий півовал, що переходить у довгу пряму похилу лінію, яку ведемо вниз, невідриваючи руки, до середини нижньої сторони квадрата. Від неї ведемо горизонтальну хвилясту лінію праворуч до нижнього кута квадрата.
Каліграфічна хвилинка
Пливе лебідь у ставку,
Вигнув шию він тонку,
Хвостик вгору припідняв
Цифру 2 нам показав.
Робота в парах з цеглинками Лего.
Діти, спробуйте творчо попрацювати. Викладіть із цеглинок цифру 2.
Скільки вам знадобилось цеглинок щоб виконати роботу?
Чи зміниться ваш творчий результат, якщо додати ще одну цеглинку? А якщо дві?
Вправа «Математичний будинок»
Розгляньте спосіб утворення цифри два. Давайте скористаємось лічильним матеріалом та викладемо спочатку одну паличку, а потім додамо ще одну. Скільки всього паличок?
Яким способом нам вдалось отримати два? (способом додавання паличок)
Фронтальна робота над прикладами. Заселення розширеного будиночка.
Робота в малих групах.
Перед вами предметні малюнки (розрізати все на окремі частини). Систематизуйте їх за тематикою. (окремо чашки, ялинки..)
В кожній із груп знайдіть по два схожих предмета. Аргументуйте свій вибір.
Релаксація
Ваші очі втомилися, тому виконаємо кілька вправ для очей.
Повільно поведіть очима зліва на право і справа на ліво. (3р)
Повільно перевести погляд вгору – вниз, потім навпаки.
Уявить велосипедне колесо, помітьте на ньому певну точку, і слідкуйте за обертанням цієї уявної точки.
Порівняння довжини відрізків на око.
Скільки всього відрізків?
Який відрізок найкоротший?
Який найдовший?
Чи є відрізки однакові завдовжки?
Перевірте за допомогою лінійки.
Підсумок уроку
Творча робота
Домалюйте малюнок. На кого або на що вам схожа тепер цифра 2?
Самооцінювання
Оцініть себе. Як працювали на уроці?
Що було легко, важко, цікаво? Що було нового?
Над чим ще треба попрацювати?
Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном