UA Рус

Виховання стійкого інтересу до навчання шляхом розвитку мислення і творчої активності молодших школярів

13 березня 2021 1761 Друк
(0)
Опубліковано 26.12.2019
Цитування

Сашко В. Й. Виховання стійкого інтересу до навчання шляхом розвитку мислення і творчої активності молодших школярів / В. Й. Сашко, В. Й. Тарасюк // Педагогічний пошук. - 2019. - № 4. - С. 62–65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pedp_2019_4_15.

Автори Сашко В. Й.
Доступно в PDF
Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті

Зміст матеріалу

Різноманітними захопливими вправами й іграми пробуджується і підтримується зацікавлення школярів молодших класів природознавством.

Ключові слова: самовдосконалення, пізнавальна діяльність, пізнавальний інтерес.

Sashko V. Y., Tarasiuk V. Y. Raising a Strong Interest in Learning by Developing the Thinking and Creative Activity of Younger Students.

The interest of elementary school students in science is awakened and supported by a variety of exciting exercises and games.

Key words: self-improvement, cognitive activity, cognitive interest.

Постановка питання. На думку К.Д. Ушинського, "інтерес тісно пов'язаний з увагою дитини, і він зростає тоді, коли має новизну, але новизну цікаву". Формування пізнавального інтересу - необхідна умова шкільного навчання. Стійкий пізнавальний інтерес - ознака готовності дитини до навчання в школі. Відомо, що добре організована цікава робота на уроці - це один з найефективніших засобів пробудження й підтримки в учнів інтересу до знань. Недаремно сам інтерес до навчання вважався "золотим ключиком" до формування творчої особистості. А для цього вчителю потрібно підтримувати інтерес до навчання, зробити цей процес цікавим та захоплюючим.

Виклад основного матеріалу. Розглянемо в цьому плані організацію навчально-пізнавальної діяльності молодших школярів на уроках природознавства.

Сучасна програма та підручник із цього предмета формують в учнів природознавчу компетентність шляхом засвоєння системи інтегрованих знань про природу і людину, основ екологічних знань, розвиток ціннісних орієнтацій у ставленні до природи; дають їм перші відомості про природні явища і взаємозв'язки між ними.

Запропоновані нами дидактичні матеріали розширюють природничі пізнання, розвивають логічне мислення, пам'ять, знання про навколишній світ, прищеплюють інтерес до навчання.

 

Місце в рейтингу новин: 312 місце
Рейтинг: 0 из 5 на основе 0 оцінок
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:

Розміщуючи свою розробку в Педкласі, ви отримуєте:

  • визнання ваших знань, умінь і навичок;
  • зворотній зв'язок від спільноти освітян;
  • можливість використання матеріалів інших авторів;  
  • сертифікат про публікацію матеріалу;
Розмістити

Вам також може сподобатись

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

x
x
Статус користувача