Турчина Л. І. Особливості психологічного супроводу вчителя Нової української школи / Л. І. Турчина // Педагогічний пошук. - 2019. - № 4. - С. 27–30.
Повний зміст матеріалу доступний після його завантаження
Анотація
Аналізуються можливості та обмеження психологічного супроводу педагогів Нової української школи в умовах післядипломної педагогічної освіти. Розглядаються психологічні компетентності у структурі психологічних. Пропонуються методи, які автор застосовує для опрацювання з педагогами різних категорій важливих питань. Пропонуються завдання, вирішення яких сприятиме створенню цілісної системи психологічного супроводу педагогів НУШ.
Ключові слова: Нова українська школа, педагогічні компетентності, психологічні компетентності, психологічний супровід, діагностика.
Постановка проблеми. У період реформування освіти в Україні кожна структура освітнього закладу зазнає певних трансформацій, які порушують ії злагоджене й усталене функціонування на попередньому етапі. Це закономірний процес, який проходять усі країни і їх системи освіти в період серйозних змін. Проте це викликає неабияке занепокоєння як самих освітян, так і в цілому суспільства.
Незважаючи на відкритість Міністерства освіти і науки щодо змін, їх звернення до педагогів і батьків взяти участь в обговоренні запропованих проектів, залучення експертів щодо прийняття відповідальних рішень, висвітлення найактуальніших питань шляхом створення публікацій, відео і презентацій як на сайті МОН, так і в ЗМІ, які роз’яснюють найсуттєвіші зміни в освіті, існує багато неоднозначних тенденцій у ставленні до процесу реформування освіти України, Нової української школи.
Засоби масової інформації, внаслідок притаманних їм особливостей, не заспокоюють населення, не надають достовірну і конструктивну інформацію, не демонструють шляхи успішного вирішення нових проблем, не ознайомлюють із досвідом ефективного впровадження сучасних підходів, а часто викликають недовіру і тривожність, акцентуючи увагу далеко не на суттєвих змінах в освіті, висвітлюючи суперечки, протистояння, а деколи і домисли щодо змін в освіті України.
Саме професіоналізм педагогів, їх компетентності, серед яких психологічна займає одне з чільних місць, можуть сприяти конструктивній роботі з міфами, стереотипами та формувати дієве ставлення до нововведень.
У цьому дослідженні ми виходимо з того, що розвиток психолого-педагогічної компетентності є процесом змін у професійній самосвідомості, діях учителя, його професійних і особистісних якостях – динамічним явищем, яке можна спостерігати, вивчати, аналізувати.
Повний зміст матеріалу доступний після його завантаження
Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном