UA Рус

Інтегрований підхід до вивчення творів усної народної творчості у початкових класах

09 грудня 2020 1659 Друк
(0)
Опубліковано 20.06.2017
Цитування

Сокольська І. Є. Інтегрований підхід до вивчення творів усної народної творчості у початкових класах / І. Є. Сокольська, О. М. Ковтунець // Педагогічний пошук. - 2017. - № 2. - С. 44–47. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pedp

Доступно в PDF
Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті

Зміст матеріалу

Ідеться про інтегрований підхід до вивчення творів усної народної творчості для дітей з учнями молодших класів на уроках предметів початкової школи та у позакласній роботі. На основі аналізу праць учених-педагогів та власних напрацювань укладено досвід роботи з цього питання та рекомендації для вчителів іноземних мов і початкових класів. Запропоновані ідеї можуть стати у пригоді вчителям, класним керівникам, студентам педагогічних коледжів та вузів.

Ключові слова: інтеграція, міжпредметні зв'язки, прислів'я, приказки, загадки, казки, початкові класи, фольклор.

Sokolska I. Ye., Kovtunets O. M. An Integrated Approach to Learning of Folklore Works at Primary School.

The article is devoted to the developing of learning English and Ukrainian proverbs, sayings, songs and tales, to develop creative and educational objectives; to show the importance of knowing Ukrainian and English customs and traditions. These ideas can be used by teachers of English and Ukrainian, by students of pedagogical colleges and higher educational establishments.

Key words: integration, proverbs, sayings, quizzes, fairytales, primary school, folklore.

Постановка проблеми. Дитина має бути в центрі всіх подій. Дитина - це чистий аркуш паперу, який кожен намагається заповнити найкраще. І лише від того, хто заповнює цей аркуш, залежить майбутній розвиток дитини. Саме тому вчитель повинен бути мудрішим за всіх мудреців і створити такі умови, щоб розвинулась творча особистість. Лише педагог зі значним творчим потенціалом, професійною підготовкою здатен задовольнити потреби дітей, викликати живий інтерес до навчання.

Один зі способів пожвавити навчальний процес у школі – проведення інтегрованих уроків, які допомогають стимулювати розумову діяльність учнів, змусити дитину аналізувати, зіставляти, порівнювати, шукати закономірності. Я. А. Коменський у своїх працях звертав увагу на те, що необхідно "завжди і всюди брати разом те, що пов'язане одне з одним".  Пояснення інтеграції навчання – у таких його словах: "Усі знання виростають з одного коріння – навколишньої дійсності, мають між собою зв'язки, а тому повинні вивчатися у зв'язках".

У нас кількарічний досвід проведення інтегрованих уроків та позакласних виховних заходів. У роботі з учнями досить часто звертаємось до надбань народу – прислів'їв, приказок, загадок, казок. 

Місце в рейтингу новин: 252 місце
Рейтинг: 0 из 5 на основе 0 оцінок
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:

Розміщуючи свою розробку в Педкласі, ви отримуєте:

  • визнання ваших знань, умінь і навичок;
  • зворотній зв'язок від спільноти освітян;
  • можливість використання матеріалів інших авторів;  
  • сертифікат про публікацію матеріалу;
Розмістити

Вам також може сподобатись

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

x
x
Статус користувача