UA Рус

Використання інформаційних мережевих технологій для професійного розвитку педагогів

(0)
Опубліковано 07.06.2018
Цитування

Рубльова Н. О. Використання інформаційних мережевих технологій для професійного розвитку педагогів / Н. О. Рубльова // Педагогічний пошук. - 2018. - № 2. - С. 37–42.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті

Зміст матеріалу

Анотація

Розглянуто один із напрямів модернізації системи післядипломної педагогічної освіти – застосування сучасних інформаційних мережевих технологій у професійній діяльності та самоосвіті педагогів; досліджено передумови виникнення та шляхи формування мережевого освітнього середовища у закладах освіти.

Ключові слова: післядипломна освіта, ІКТ-компетентність, ІМ-технологія, сучасні інформаційні мережеві технології, мережеве освітнє середовище.

Постановка проблеми. У сучасному світі, де лишилося мало статичного у різних сферах діяльності людини, в освіті зокрема, дуже швидкий розвиток засобів інформаційних технологій зумовив оновлення способів та методів, котрі використовуються для професійного розвитку педагогів. А загальні процеси глобалізації, що охопили практично всі сфери людської діяльності: економіку, культуру, освіту, управління та багато інших, стимулювали стрімкий розвиток відкритого інформаційного суспільства, котре педагогічній спільноті слід уміти використовувати всіма доступними методами для підвищення професійного рівня. Потрібно враховувати нововведення у своїй щоденній діяльності, використовувати для набуття нових знань, вносити відповідні корективи у застосування попередніх методів роботи, враховувати перспективи використання новітніх методик тощо. Зазначені фактори також генерують і необхідність неперервного вдосконалення та підвищення IKT- кваліфікації педагогічних працівників.

Застосування сучасними педагогами інформаційних мережевих технологій (далі - ІМТ) для їх професійного розвитку має враховувати не лише значні обсяги різноманітних знань із різних навчальних предметів, результатів наукових досліджень сьогодення, новітніх методик викладання дисциплін, і полягати не тільки в заучуванні педагогами новітніх методів навчання, а згодитися при відповідних умовах освітньої діяльності самого педагога. При цьому виходимо з того, що сучасний етап розвитку інформаційної сфери суспільства вимагає зміщення уваги з методики навчання саме на засоби накопичення та зберігання необхідних відомостей, дозування їх обсягу, виокремлення основного із загального масиву інформації з метою використання у навчальному процесі та процесі підвишення своєї кваліфікації.

Метою статті є розкриття перспектив використання ІТМ у професійному розвитку вчителів, аналіз передумов виникнення, формування складових ІМ-технологій та необхідності їх застосування у підвищенні педагогами свого професійного рівня.

Підпишіться на email розсилку!

Місце в рейтингу новин: 360 місце
Рейтинг: 0 из 5 на основе 0 оцінок
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:

Розміщуючи свою розробку в Педкласі, ви отримуєте:

  • визнання ваших знань, умінь і навичок;
  • зворотній зв'язок від спільноти освітян;
  • можливість використання матеріалів інших авторів;  
  • сертифікат про публікацію матеріалу;
Розмістити

Вам також може сподобатись

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

x
x
Статус користувача