UA Рус

Підвищення фахового рівня вчителів початкових класів області в умовах реалізації Концепції "Нова українська школа"

(0)
Опубліковано 10.12.2018
Цитування

Єндрущук С. М. Підвищення фахового рівня вчителів початкових класів області в умовах реалізації Концепції "Нова українська школа" / С. М. Єндрущук, Л. М. Никитюк, О. П. Муляр // Педагогічний пошук. - 2018. - № 4. - С. 38–48.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті

Зміст матеріалу

Анотація

Подано розробки тренінгових занять за модулями «Особливості оцінювання навчальних досягнень учнів», «Інтеграція: тематичний і діяльнісний підходи. Тема “Множинний інтелект: інструмент для дослідження і розвитку особистості”», «Педагогіка партнерства: сутність, основні принципи. Тема “Робота з батьками”». Матеріали цих занять будуть корисними для тренерів-педагогів, учителів початкових класів.

Ключові слова:Нова українська школа, початкова школа, підвищення кваліфікації, тренінг, оцінювання навчальних досягнень учнів, інтеграція, педагогіка партнерств.

***

Найважливіший чинник підвищення якості освіти – створення умов, які активізують професійно-пізнавальний пошук педагогів, сприяють розвитку їхніх творчих сил, самостійності наукового стилю мислення. Саме в цьому напрямі й має працювати методична служба всіх рівнів. Її збалансована діяльність допоможе освітянам успішно впроваджувати в життя принципи Нової української школи. Відповідно до Закону України «Про освіту» з 1 вересня 2018 року початкова школа першою починає реалізовувати нову освітню політику держави. Це викликало необхідність підготовки вчителів до навчання першокласників за новим Державним стандартом початкової освіти шляхом опанування новітніх практик, технологій, методик, форм, методів професійної діяльності на засадах інноваційних освітніх підходів, розв’язання проблем щодо впровадження компетентнісно зорієнтованого, діяльнісного й інтегрованого підходів в освітній процес школи І ступеня. Саме такий учитель допоможе кожній дитині розкрити та розвинути її здібності, таланти й можливості на основі партнерства між педагогом, учнем і батьками.

У Волинському ІППО відповідно до Плану заходів на 2017–2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 р. № 903-р, розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.01.2018 р. № 17-р «Про додаткові заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2018 році», наказів Міністерства освіти і науки України від 15.01.2018 р. № 34 «Про деякі організаційні питання щодо підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи» і № 36 «Про затвердження Типової освітньої програми організації і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладами післядипломної педагогічної освіти», з метою підвищення методичного та практичного рівнів професійної компетентності вчителів, які у 2018/2019 навчальному році навчають учнів перших класів відповідно до Концепції «Нова українська школа», реалізації завдань нового Державного стандарту початкової освіти, основних напрямів державної політики у галузі освіти організовано та проведено протягом лютого– червня 2018 року навчальні тренінги для вчителів, які будуть навчати учнів перших класів з 1 вересня 2018 року.

Навчання педагогів складалось з двох етапів: дистанційного курсу на освітній платформі EdEra та очних сесій. Зміст навчальних занять відповідав Типовій програмі, що затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 15.01.2018 р. № 36 «Про затвердження Типової освітньої програми організації і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладами післядипломної педагогічної освіти» та був доповнений у вибірковій складовій темами, що відповідали запитам слухачів. Очні сесії проходили у формі тренінгових занять. Підвищення кваліфікації пройшли 1043 педагоги області, які у 2018/2019 навчальному році навчають першокласників. Навчальні заняття на очних сесіях відбувались у двадцяти локальних центрах. З учителями працювали тренери МОН України, регіональні тренери-педагоги та тренер від LEGO Fundation.

Тренери О. П. Муляр та Л. М. Никитюк навчали тренерів-педагогів. Кожне тренінгове заняття було ними детально продумано. Матеріали цих занять стануть допоміжними для тренерів-педагогів, учителів початкових класів. Подаємо розробки тренінгів за модулями:

– Особливості оцінювання навчальних досягнень учнів.

– Педагогіка партнерства: сутність, основні принципи. Тема «Робота з батьками».

– Інтеграція: тематичний і діяльнісний підходи. Тема «Множинний інтелект: інструмент для дослідження і розвитку особистості».

Підпишіться на email розсилку!

Місце в рейтингу новин: 390 місце
Рейтинг: 0 из 5 на основе 0 оцінок
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:

Розміщуючи свою розробку в Педкласі, ви отримуєте:

  • визнання ваших знань, умінь і навичок;
  • зворотній зв'язок від спільноти освітян;
  • можливість використання матеріалів інших авторів;  
  • сертифікат про публікацію матеріалу;
Розмістити

Вам також може сподобатись

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

x
x
Статус користувача