Никитюк Н. З. Об'єднання Німеччини (Конспект уроку, 9 клас) / Н. З. Никитюк // Педагогічний пошук. - 2017. - № 4. - С. 57–61.
Анотація
Запропонований урок присвячено особливостям об’єднання Німеччини 1871 р., аналізу життя і діяльності Отто фон Бісмарка (1815–1898 рр.). Серед державних діячів ХІХ ст., які здійснили найбільший вплив на долю Європи і світу, він займає, безперечно, одне із перших місць, як за історичним значенням своєї діяльності, так і за масштабом політичного і дипломатичного обдарування.
Ключові слова: єдина німецька держава, об’єднання, канцлер, Німецький союз, Митний союз, промисловий переворот, Отто фон Бісмарк, австро-прусська війна, франко- прусська війна.
Мета:
– охарактеризувати процес створення єдиної німецької держави в другій половині ХІХ ст.; визначити його передумови, шлях і наслідки. Визначити місце в об’єднанні канцлера Пруссії Отто фон Бісмарка;
– формувати вміння учнів визначити причинно- наслідкові зв’язки; працювати з картою; розвивати особисте ставлення учнів до окремих історичних подій, процесів, діячів;
– виховувати повагу до історії європейських народів, прагнення бути корисним людям, розуміння того, що в єдності – сила.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Основні дати:
1862 р. – призначення міністром-президентом Пруссії О. фон Бісмарка;
1864 р. – війна Пруссії проти Данії;
1866 р. – австро-прусська війна;
1866–1867 рр. – утворення Північнонімецького союзу;
1870–1871 рр. – франко-прусська війна;
18 січня 1871 р. – проголошення Німецької імперії.
Обладнання: підручник, історична карта «Європа в другій половині ХІХ ст.», інформаційні картки, презентація.
Основні поняття та терміни: Північнонімецький союз, Німецька імперія, кайзер, рейхстаг, бундесрат, рейхсканцлер.
Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном