UA Рус

Запрошуємо до участі у І Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості, присвяченому пам'яті Катерини Білокур "Квітуча палітра"

30 листопада 2023 817 Друк
Запрошуємо до участі у І Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості, присвяченому пам'яті Катерини Білокур Квітуча палітра

Освітній портал "Алаба", за організаційної підтримки ТОВ "Освітній портал"ТМ, запрошує до участі у І Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості, присвяченому пам'яті Катерини Білокур "Квітуча палітра".

Катерина Білокур - видатна українська художниця, відома своєю оригінальною творчістю та стилем, який нерідко називають "примітивізмом" або "наївним мистецтвом". Вона народилася 7 грудня у 1900 році в селі Богданівка на Полтавщині. Тоді село входило до Пирятинського повіту, а зараз належить до Яготинського району Київської області.

Катерина Білокур не отримала професійного мистецького навчання і стала художницею самоосвітою. Її творчість вражає своєю невинністю та спонтанністю. Вона малювала картина маслом на дошці та папері, зображаючи сільський пейзаж, квіти, птахів, тварин, а також народні обряди та обрядовий одяг.

Головна риса її робіт полягає в яскравому використанні кольорів та деталей. Білокур вдихала життя в свої картини, надаючи їм особливу емоційність та виразність. Її роботи викликають враження наївності та простоти, але одночасно вони мають глибокий сенс.

Коли Катерині Білокур було надано звання народної художниці України, в Богданівку, раніше богом забуте село, як казала сама мисткиня, почали навідуватися гості з Києва. Катерина Білокур зуміла сягнути вершин успіху і прославити українське мистецтво на цілий світ. Їй довелося пережити осуд і нерозуміння односельців, які вбачали в її заняттях малюванням спробу ухилитися від хатньої роботи. Вона зустріла заборони та нерозуміння батьків, що відкидали її талант. І все-таки подолавши такі непрості в сільському житті перешкоди, вона самотужки, крок за кроком відкривала для себе таємниці живопису. Не маючи коштів на фарби й пензлі, готувала їх сама з рослин та щетини, не маючи спеціальної художньої освіти, альбомів та книжок, навчалася у природи.

Катерина Білокур стала відомою в Україні та за її межами завдяки своїм творчим досягненням. Її роботи були виставлені в багатьох країнах світу і визнані як унікальний приклад наївного мистецтва. Зокрема, у 1954 році на Міжнародній виставці в Парижі її картини "Цар-Колос", "Берізка" і "Колгоспне поле" побачив Пабло Пікассо. "Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ", - сказав він. Її творчість і досі залишається важливою частиною української культурної спадщини.

Основна мета конкурсу - створення умов для духовного і культурного розвитку дітей, розкриття творчого потенціалу дітей та молоді, виховання художньо-естетичних смаків, популяризація різних видів творчої діяльності, сприяння збереженню національного мистецтва серед дітей та молоді, виявлення та розкриття молодих талантів.

Частина отриманих організаційних (благодійних) внесків буде направлена на закупівлю потреб ЗСУ та/або гуманітарну допомогу.   

Підпишіться на email розсилку!

Тема конкурсу. До участі у конкурсі приймаються роботи, які відображають та/або стосуються тематики конкурса.

Роботи оцінюються за номінаціями: Малюнок; Декоративно-прикладне мистецтво; Сучасне мистецтво; Фотографія:

  • Малюнок (формат А4, А3; техніка виконання - фарби, олівці, фломастери тощо).  
  • Декоративно-прикладне мистецтво (формат А4, А3; техніка виконання - роботи з паперу/картону, вишивка, плетіння, лозоплетіння, витинання, пластилін, кераміка, бісероплетіння, гончарство, писанкарство, художній розпис, ковальство, народна/сучасна іграшка тощо). 
  • Сучасне мистецтво (графічний дизайн, ілюстрація, комп'ютерна графіка, графіті, боді-арт тощо).
  • Фотографія (приймаються роботи присвячені тематиці конкурса).

Приєднуйтесь до нас у Facebook, там ми публікуємо результати наших конкурсів - https://www.facebook.com/alaba.op.ua 

Учасники: дошкільнята (від 4 років); учні 1-4 класів; учні 5-8 класів; учні 9-11 класів; студенти ПТО/ВНЗ.

Умови та вимоги:

  • Від одного учасника/колективу у певній номінації приймається одна робота. 
  • Допускається колективна робота . В такому разі у заявці необхідно вказати всіх авторів роботи.
  • Роботи у формі колажів у номінаціях малюнок / декоративно-прикладне мистецтво / фотографія / cучасне мистецтво  до участі не приймаються.
  • Формат доданих зображень/фотографій та документів у номінаціях малюнок / декоративно-прикладне мистецтво / фотографія / cучасне мистецтво  - JPG(JPEG)/PNG/ PDF/WORD/ZIP. Розмір файлу у зазначених номінаціях не повинен перевищувати 15 Мб.

Розклад:

  • Прийом заявок і робіт: 23.11.2023 - 28.12.2023
  • Визначення переможців: 29.12.2023 - 09.01.2024
  • Публікація результатів:  10.01.2024

Нагороди:

Журі визначає переможців конкурсу (ГРАН-ПРІ, І, ІІ та ІІІ місце) в кожній з вікових категорій. Публікація результатів відбувається на сторінці "Алаба" у facebook  Оцінкою робіт та підрахуванням балів займається виключно журі. Електронні/друковані дипломи учасників/переможців/кураторів/медалі учасників будуть надіслані протягом 3 тижнів після оприлюднення результатів.

Довідкова інформація з питань конкурсу на сторінці конкурсу.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача