UA Рус

В Україні започаткували грантовий конкурс з метою працевлаштування випускників закладів профтехосвіти

В Україні започаткували грантовий конкурс з метою працевлаштування випускників закладів профтехосвіти

Започаткований в Україні грантовий конкурс “Кар'єрний старт. Програма молодіжної гарантії” має на меті допомогти молоді отримати перше офіційне працевлаштування та одночасно підтримати роботодавців.

Про це йшлося на презентації конкурсу в Укрінформі.

«Цей конкурс дасть змогу молодим українцям, які тільки здобули професійно-технічну освіту, отримати перше робоче місце і зробити свій внесок у перемогу на економічному фронті», - сказав заступник міністра молоді та спорту Андрій Чесноков.

За його словами, конкурс підтримує один із пріоритетів діяльності Міністерства молоді та спорту на 2024-2025 роки – посилення економічної спроможності молоді, підвищення рівня економічної самостійності через створення нових чи додаткових робочих місць. Водночас це дасть змогу підтримати роботодавців, для яких діють і податкові пільги.

«Ми хочемо, щоб молоді українки й українці брали активнішу участь у розбудові країни, її економіки, відбудові в умовах війни з Російською Федерацією. І тому, на моє переконання, цей конкурс, який націлений на підтримку молодих людей віком від 16 до 21 року, які хочуть отримати перше офіційне працевлаштування за спеціальністю, та роботодавців, готових прийняти на роботу випускників професійно-технічних навчальних закладів без досвіду, є прекрасною нагодою для цього», - зауважив заступник міністра.

Своєю чергою директор Українського молодіжного фонду Дмитро Твердохліб зазначив, що загальний бюджет гарантування сягає майже 4 млн гривень, мінімальна сума гранту 76 тисяч гривень, максимальна - 380 тисяч. «Різниця між цими сумами полягає в кількості молодих людей, які зможуть протягом проєкту роботодавці працевлаштувати», - сказав він.

Проєкт передбачає працевлаштування молодих людей, менторську підтримку із можливістю продовження роботи на підприємстві, в установі, компанії, залучення до корпоративної культури.

«Грант зможуть отримувати юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми. Єдиними критеріями до них є те, що в складі працівників цієї компанії, юридичної особи, повинно бути не менше ніж 30% працівників віком до 35 років. І подаватися можуть будь-які юридичні особи, крім громадських об’єднань та закладів освіти. Також можуть подаватися фізичні особи-підприємці, в яких у штаті працює не менше ніж 30% молодих людей», - сказав Твердохліб.

За його словами, очікується у межах пілотного проєкту працевлаштування 65 молодих людей.

«Буде підтримано більше ніж 15 проєктів і понад 150 молодих людей загалом візьме участь у цій програмі», - додав директор УМФ.

Програма охоплює Київську, Чернігівську, Житомирську, Харківську, Закарпатську та Миколаївську області, а також міста Запоріжжя, Кривий Ріг, Кропивницький, Луцьк, Львів і Полтаву.

Координатор програм з розвитку молоді Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Тарас Деркач пояснив, що під час обрання регіонів для участі у програмі враховували географічне розташування, економічне становище розвинених підприємств.

«З іншого боку, це ті регіони, які були проаналізовані нашими партнерами з Німеччини, і які є певним чином модельними, в яких ми бачимо, як ЮНІСЕФ, також можливість змоделювати не лише інвестиції з точки зору працевлаштування молоді, але також різних соціальних сфер, - тобто всебічної підтримки дітей, підлітків, у тому числі з точки зору освіти, гігієни, захисту дітей тощо. Тобто ми дивимося на них ще й через призму того, як напрацювати комплексну модель і вже на прикладі цих регіонів масштабувати зусилля для того, аби зробити власне відновлення і розвиток України більш комплексним і ефективним», - зазначив Деркач.

Заявки від роботодавців на участь у конкурсі вже приймаються, подати їх можна до 10.00 7 серпня.

Проєкти реалізуватимуться в цьому році з вересня-жовтня.

Перший грантовий конкурс Українського молодіжного фонду “Кар'єрний старт. Програма молодіжної гарантії”» реалізується у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через німецький державний банк розвитку KfW.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача