UA Рус

Оприлюднено інформаційні довідки про фінальні розрахунки освітньої субвенції

17 березня 2024 348 Друк
Оприлюднено інформаційні довідки про фінальні розрахунки освітньої субвенції

Міністерство освіти і науки України опублікувало фінальні розрахунки обсягів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2024 рік. Інформаційні довідки розміщено за покликанням.

Вони є важливим джерелом інформації для засновників закладів освіти, адже дають змогу аналізувати ефективність мережі закладів та ухвалювати управлінські рішення щодо її зміни.

Інформаційні довідки розроблено за підтримки шведсько-українського проєкту «Підтримка децентралізації в Україні» (SALAR International). Довідка для кожного місцевого бюджету містить:

Кількість учнів і класів опорних закладів зазначено без урахування філій, інформацію щодо філій наведено окремо;

  • базову інформацію про засновника й огляд розподілу освітньої субвенції, включно з історією розподілу з 2019 року (або з моменту створення територіальної громади);
  • підсумки розподілу освітньої субвенції та детальний розрахунок на 2024 рік згідно з формулою розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами (постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1088);
  • графічну інформацію щодо розподілу освітньої субвенції, що дає змогу порівняти динаміку зміни окремих параметрів;
  • інформацію про зміни в мережі закладів загальної середньої освіти загалом в області та в окремих територіальних громадах за період з 5 вересня 2019 року до 1 жовтня 2023 року;
  • перелік комунальних ЗЗСО, у якому виокремлено:

Кількість учнів, які здобувають освіту за індивідуальною формою;

Співвідношення фактичної наповнюваності класів закладу до розрахункової, визначеної для бюджету громади відповідно до формули розподілу освітньої субвенції;

  • перелік тих приватних ЗЗСО, які потрапили до розрахунку обсягу освітньої субвенції 2024 року.

Також на сайті Міністерства освіти і науки України є дашборд з освітніми індикаторами. У ньому доступні численні дані, що також стануть у пригоді для аналізу освітньої ситуації та мережі ЗЗСО для кожної територіальної громади.

Нагадуємо, що джерелом даних для розподілу освітньої субвенції на 2024 рік є дані, подані закладами освіти в програмно-апаратному комплексі «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту». У разі виявлення в довідках помилкової чи застарілої інформації рекомендуємо засновникам актуалізувати дані.

Підпишіться на email розсилку!

Наголошуємо, що заклади освіти мають актуалізовувати бази з персональними даними учнів протягом усього року. Це дасть змогу Міністерству освіти і науки України оперативно відстежувати міграції учнів і, якщо потрібно, перерозподіляти освітню субвенцію.

Додатково інформуємо, що відповідно до Закону України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» населені пункти, які віднесено до категорії селищ міського типу, з 26 січня 2024 року належать до категорії селищ. Відповідно міське населення селищ міського типу вважається сільським.

Водночас у звʼязку з російською агресією з 1 січня 2023 року органи державної статистики призупинили формування якісної, зокрема точної та надійної, узгодженої й порівнянної, статистичної інформації про чисельність населення за регіонами, районами, територіальними громадами, за типом місцевості (міська, сільська).

Після отримання даних від Державної служби статистики України про загальну чисельність населення, а також чисельність населення, що проживає у міській та сільській місцевостях, Міністерство освіти і науки України розгляне можливість внесення змін до формули та розподілу коштів освітньої субвенції.

Докладніше з механізмом розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами можна ознайомитися в листі МОН України.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача