UA Рус

На дошкільну освіту чекає кардинальна реформа, - Володимир Воронов

На дошкільну освіту чекає кардинальна реформа, - Володимир Воронов

У парламенті зареєстрований новий законопроєкт № 8030, який передбачає кардинальну реформу дошкільної освіти. Ініціатор цього законопроєкту народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Володимир Воронов пояснює, чим ці зміни будуть корисні для дітей,  їхніх батьків, педагогічних працівників та системи дошкільної освіти загалом.

Реформа дошкільної освіти назріла вже давно й наразі парламент має намір розглянути законопроєкт про кардинальне реформування цієї сфери. Цей процес відчують всі зацікавлені сторони: батьки, педпрацівники та система дошкільної освіти загалом. Тож що саме отримають всі  учасники процесу?

Підпишіться на email розсилку!

Батьки

Перш за все, розв’язання найболючішого питання – наповненості груп. Ми передбачили зменшення максимального рівня наповненості груп, щоб діти могли нормально навчатися. І не просто, а з врахування інтересів та потреб дитини.

З’явиться можливість віддавати дитину до різноманітних груп з запровадженням різних форм здобуття освіти, зокрема дистанційної. І звісно ж з формуванням індивідуальної освітньої траєкторії.

Ви не зовсім розумієте, що потрібно саме вашому малюку? Законопроєкт передбачає створення центрів педагогічної та психологічної підтримки та допомоги батькам. Там нададуть інформацію про освітні програми, навчально-методичне та інформаційне забезпечення.

І найголовніше: дитячий садок стає ближчим, тому що є чітке визначення території обслуговування плюс справедлива черговість зарахування дітей до комунальних закладів освіти. Більше ніяких черг! А якщо треба – діятимуть мобільні дитячі садки для віддалених населених пунктів.

Звісно ж, передбачена й безпека: місцева влада має сприяти облаштуванню садочків найпростішими укриттями.

Педагогічні працівники

Перш за все, ви отримаєте скорочення робочого часу та адекватний обсяг педагогічного навантаження на тлі необхідності методичної роботи, підвищення кваліфікації, участі у педрадах, зустрічах з батьками та іншої організаційної роботи.

Також це гарантія відпочинку: обсяг щорічної оплачуваної відпустки  становитиме 56 днів.

Та найголовніше – це повна академічна свобода. Ви матимете право обирати різноманітні освітні програми, навчально-методичне забезпечення та форми роботи.

Та навіть більше: ви можете створювати власні освітні програми або ж брати участь у їх створенні. А також спільно з батьками формувати індивідуальні освітні траєкторії вихованців.

Заклади дошкільної освіти

Вони зможуть використовувати або створювати різноманітні освітні програми та використовувати різноманітне навчально-методичне та інформаційне забезпечення. А також визначати власну структуру, встановлювати власні правила внутрішнього розпорядку.

Крім того, вони матимуть право планувати діяльність, визначати структуру та тривалість року, тижня, дня, форм організації освітнього процесу, визначати порядок харчування та медичного обслуговування, формувати перелік додаткових освітніх послуг.

Також заклади дошкільної освіти отримають кадрову та фінансову автономію і фінансові державні гарантії, зокрема принцип «кошти йдуть за дитиною».

Крім того, місцева влада може запровадити додаткову фінансову допомогу – компенсувати витрати на здобуття освіти у приватних дитячих садочках, ясельках, центрах розвитку за встановленим місцевою владою порядком.

Якщо місць у комунальних садочках, ясельках, центрах розвитку не вистачатиме, місцева влада може профінансувати їх у приватних дитячих закладах.

Економіка закладів дошкільної освіти

Ми пропонуємо встановити для закладів дошкільної освіти різних форм власності однакові тарифи за користування однаковими комунальними послугами.

Також важливим є ще один фактор, який ми передбачили, – доступність земельних ділянок для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об’єктів закладів освіти.

Ще один потужний стимул – це створення сприятливих умов оподаткування закладів дошкільної освіти. Зокрема доходів фізичних та юридичних осіб, які інвестують власні кошти на розвиток закладів дошкільної освіти.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача