Пошук по сайту

МОН: оприлюднено наказ про умови прийому до вишів у 2021 році

Освіта в Україні

Міністерство освіти і науки оприлюднило наказ про затвердження Умов прийому до вишів на 2021 рік.

Коли відбудеться основний етап вступної кампанії-2021?

Основний етап вступної кампанії відбудеться в липні 2021 року.

Сергій Шкарлет додав: “Майже всі вступники (у тому числі й на основі ОКР молодшого спеціаліста) зможуть подавати заяви на вступ в електронному вигляді. Для реєстрації електронного кабінету необхідно мати хоча б один сертифікат ЗНО та документ про повну загальну середню освіту, виготовлений в Україні з використанням фотополімерних технологій. Ми також плануємо зробити можливим подання документів на зарахування дистанційно: безпосередньо через електронний кабінет вступника з використанням електронного підпису”.

Які будуть умови вступу?

На спеціальності гуманітарного та соціального спрямування потрібно буде скласти обов’язкове ЗНО з української мови та літератури.

Для інших спеціальностей можна буде скласти лише тест з української мови.

Сертифікати ЗНО з української мови та літератури 2018-2020 рр. можна буде використовувати для вступу на всі спеціальності.

Для вступників на лікарські спеціальності («Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія») потрібно буде мати як мінімум 150 балів із другого та третього конкурсних предметів. Проте на тих, чий конкурсний бал буде вищий 175, ці вимоги не поширюються.

А обов’язкові тести ЗНО будуть такі: українська мова та математика. Третім предметом вступник зможе обирати біологію, хімію або фізику.

Що стосується більшості спеціальностей, то для них збільшено перелік предметів ЗНО, що можуть використовуватись як третій конкурсний предмет

Також будуть існувати обмеження кількості заяв, які вступник зможе подати на контракт: максимум 30 заяв.

А для уникнення непорозумінь із наданням рекомендацій на контракт, заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, будуть автоматично виключені на всі інші конкурсні пропозиції за винятком випадків, коли вступник сам виявить бажання їх залишити.

Для вступу на магістратуру на всі спеціальності потрібно буде скласти єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ).

Для фахового вступного випробовування буде запроваджено вагові коефіцієнти. Навчальний заклад зможе збільшити вагу бала за фахове випробування, залишивши на іспит з іноземної мови щонайменше 25%.

Також вступники до магістратури зможуть використовувати результати ЄВІ 2020-го та 2021 року, а от результати єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) – тільки 2021 року.

Теги:
Читайте також:

"ВООЗ: закривати школи на час пандемії - малоефективно"

"Чи законно направляти вчителів на дистанційне підвищення кваліфікації під час відпустки?"

"Конкурс для вчителів “Кращий гендерночутливий STEM-урок онлайн”"

Коментарі {0}

Чтобы оставить свой комментарий, необходимо зарегистрироваться.

Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Інші новини