Укр Рус

За яких обставин студентів можуть мобілізувати?

12 травня 2023 467 Друк
За яких обставин студентів можуть мобілізувати?

Починаючи з 24 лютого 2022 року, з моменту повномасштабного вторгнення рф на територію України, в країні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію, що стосується всіх органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних сил України, інших військових формувань, органів і сил Цивільної оборони України, галузей національної економіки, державних та приватних підприємств, установ і організацій. В той самий час існують певні категорії громадян, які мають відстрочку від мобілізації. До них відносяться студенти.

Відстрочка діє лише під час навчання, а після отримання диплома, відрахування чи вступу до іншого закладу освіти – ні. Однак за певних обставин студентам можуть вручити повістку. Про це повідомила народна депутатка Юлія Гришина на «Знай.UA».

Вона наголосила, що студентів можуть мобілізувати, якщо на фронті відбудеться загострення ситуації, проте все залежить від рішення військового керівництва. В разі ухвалення такого рішення статус студента буде анульовано. Також вона зауважила, що наразі від мобілізації звільнено студентів та аспірантів денної та дуальної форми навчання.

Підпишіться на email розсилку!

«Якщо буде необхідно, якщо буде загострення ситуації, то військове керівництво ухвалить рішення про те, що нам потрібна або загальна мобілізація чи розширення переліку категорій українців, які мають бути мобілізованими», - повідомила Гришина.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача