UA Рус

Під час НМТ-2024 абітурієнти складатимуть чотири дисципліни

08 січня 2024 365 Друк
Під час НМТ-2024 абітурієнти складатимуть чотири дисципліни

Під кінець 2023 року Міністерство освіти і науки виставило на громадське обговорення проєкт порядку вступу до вишів у 2024 році. Хоча деякі його умови ще можуть змінитися і пропозиції приймають до кінця січня, загальні наміри з документа вже зрозумілі. До якої вступної кампанії варто готуватися випускникам шкіл у 2024 році.

Що відомо про НМТ-2024?

Наприкінці грудня президент підписав закон про державну підсумкову атестацію та вступну кампанію у 2024 році. ДПА цьогоріч не запланована, пілотна має відбутися тільки серед школярів, які закінчать четвертий клас. Законом визначені предмети, які випускники шкіл мають складати під час національного мультипредметного тесту. Замість трьох торік, двох обов'язкових та одного на вибір, під час НМТ-2024 складатимуть чотири: три обов'язкові та один на вибір.

Обов'язкові предмети НМТ-2024:

  • українська мова;
  • математика;
  • історія України.

Предмети на вибір НМТ-2024:

  • іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська);
  • фізика;
  • хімія;
  • біологія;
  • географія;
  • українська література.

Для вступу, окрім результатів НМТ-2024, можна буде подавати результати НМТ за 2022 та 2023 роки, а також сертифікати ЗНО за 2021 рік.

Строки та порядок проведення НМТ-2024 поки не визначені. Їх у своєму наказі пропише МОН, і минулого року його ухвалили наприкінці березня. Проте у цьому році реєстрацію планують узгодити раніше, і провести її у лютому-березні. Сам НМТ-2024 також мають намір провести раніше, стартувавши у травні.

Пробне НМТ не планується. Замість нього, як і минулого року, збираються оприлюднити демонстраційні тести НМТ для розуміння видів та структури завдань.

Тестування з чотирьох предметів планують провести в один день. Кожному предметному блоку відведуть 60 хвилин. Тобто загальна тривалість – чотири години, але після перших двох блоків зроблять перерву. В разі повітряної тривоги учасників НМТ відправлять до укриттів.

Джерело: "Ми – Україна".

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача