UA Рус

Україна поступово рухається в напрямку кращих підручників з історії, - Володимир В’ятрович

14 травня 2024 513 Друк
Україна поступово рухається в напрямку кращих підручників з історії, - Володимир В’ятрович

В інтерв'ю історик та публіцист, нині народний депутат Володимир В’ятрович розповів які освітні та політичні зміни встигли відбутися в Україні, щоб протидіяти російській пропаганді, та чому саме Україна мусить розповісти світові, якою є справжня історія та сутність Росії.

"Але загалом мені здається, що ті зміни, які відбуваються в історії, в підручниках історії України, попри реванші російськості, вони послідовно позитивні, вони послідовно правильні. Україна поступово рухається в напрямі кращих підручників і кращого подання цієї інформації про минуле", - сказав він.

На думку В’ятровича одна з причин, чому Путін не здатний перемогти зараз Україну, – це те, що він надто пізно почав цю війну. Він має справу з поколінням, яке було виховано новими підручниками історії. Ті, кому 20–30 з чимось років, не мислять себе без України, не мислять Україну без Європи, які знають, що таке Україна. Оці всі байки Путіна про те, що Україну придумав Ленін, вже не чіпляють їх, тому що вони мають цілісне бачення історії – хай воно, знову-таки, корелюється дещо, уточнюється, доповнюється.

Підпишіться на email розсилку!

"Я як історик і вже як батько хотів би покращувати підручники і, очевидно, що їх треба покращувати, але в цілому, мені здається, треба віддати належне тим людям, які буквально з 91-го року встигли розробити весь корпус підручників від 5 до 11 класів. Україна була одна з перших пострадянських республік, яка зробила такий от загальний шкільний історичний наратив, що відіграв колосальну роль у формуванні громадянської, національної свідомості українців", заявив Володимир В’ятрович.

Повне інтерв'ю Володимира В’ятровича

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача