Конспект уроку 1 клас з навчання грамоти(письмо)
Тема: Написання великої літери Д.
Мета: навчити учнів писати велику букву Д, формувати вміння порівнювати її з іншими буквами; розвивати монологічне та діалогічне мовлення, вміння аналізувати, зіставляти, порівнювати, узагальнювати; виховувати поважне ставлення до шкільного приладдя.
Обладнання: роздатковий матеріал.
Тип уроку: засвоєння нових знань
ХІД УРОК
Організаційний момент
Перевірка готовності до уроку.
Привітання вчителя.
Мотивація навчальної діяльності
Налаштовуємось на плідну роботу. Вдихаємо, видихаємо. Рахуємо до 10 та сідаємо за парти.
Проблемне питання
Діти, з чого на вашу думку, складається успіх? Погляньте на промінці сонечка з підказками. Я вам зачитаю написи, а ви розкажіть, як ви це розумієте.
Актуалізація опорних знань. Зв'язок із читанням.
Робота з малюнками та схемами.
Знайдіть співвідношення з малюнками та звуковими схемами.
Назвіть слова в яких є буква «де»
Робота над чистомовкою. (вичленення звуку «де»)
Читання вчителем
Читання дітьми
Хорове читання
Повідомлення теми і завдань уроку
Слухання вірша
А зараз, уважно послухайте вірш.
Данилко, Дмитрик і Дарина
Дерева садять у долині.
Один дубок і десять кленів, —
Хай буде світ увесь зелений.
С. Чугай
Робота над змістом вірша
Назвіть імена дітей, які садили дерева? (Данилко, Дмитрик і Дарина)
З якої букви пишуться імена людей? (З великої)
А чи є в нашому класі учні чиї імена починаються цією літерою?
Сьогодні на уроці ми навчимося писати велику букву «де».
Знайомство з літерою
Ознайомлення з буквою. Погляньте на малюнки та порівняйте перші звуки у словах дім, дорога.
Якою буквою позначаються ці звуки?
Буква Д, наче дім,
Височенний дах на нім.
Гра «Хто уважний?»
Назвіть чоловічі імена на [д], [д’]. (Давид, Діма, Дмитро)
Назвіть жіночі імена на [д], [д’]. (Дора, Дарина, Дорофея)
Доберіть назви міст на [д], [д’]. (Донецьк, Добруш)
Назвіть назви річок на [д], [д’]. (Дністер, Дніпро, Десна)
Робота в парах. Гра «Креатив»
Побудуйте разом букву Д з цеглинок лего, кольорових олівців, підручників.
На що схожа буква Д?
Які слова починаються цією літерою?
Творча робота в малих групах (3-4 учня)
Вправа «Жива літера»
Спробуйте пофантазувати та утворити літеру «Д» за допомогою своїх рук, ніг, або самих себе.
Вичленення літери в алфавіті
Давайте поглянемо на алфавіт. Де знаходиться наша нова літера? На яку схожа? Який елемент в написанні може викликати утруднення?
Засвоєння рухового образу літери
1.Перегляд тематичного відео
2.Демонстрація вчителем на дошці етапів написання літери
Осмислення нових знань
Робота в зошитах
Написання букви Д у повітрі, по пунктирах зразка.
Написання великої букви Д З'єднанні з рядковими буквами.
Написання літер.
Аналіз помилок.
Написання літер з’єднавши з іншими буквами.
Обмін зошитом з сусідом.
Пальчикова гімнастика
(вчитель читає вірш, а учні імітують дії пальчиками)
В лісі лине дивний звук:
Тук-тук-тук! Тук-тук-тук!
Гострий дзьоб, як молоток:
Тук-тук-тук! Цок-цок-цок
Закріплення та осмислення знань
Вправа «Спіймай літеру»
А зараз, я вам говорю слова, ваше завдання приготувати долоньки і коли ви чуєте літеру Д, то плескаємо.
Пиріг, дім, пінгвін, лопата, двері, підлога, молоток, люди, ходити, лелека, олівець, перехід, дорога, мандрівка, літо, дощ.
Творча робота в парах
Попрацюйте в парах. Знайдіть і зафарбуй літеру Д.
Підсумок
Яку букву ви вчилися писати? Напишіть її у повітрі.
На що вона схожая?
Які звуки вона позначає на письмі?
Рефлексія
Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом