Тема: Вартість. Грошові одиниці гривня, копійка.
Мета: познайомити учнів із поняттям «вартість», розширити знання про грошові одиниці – гривню та копійку, вчити вірно рахувати кошти та робити покупки; розвивати логічне мислення, бажання вірно планувати свої витрати та заощадливо використовувати кошти; виховувати бажання досягати успіхів у житті.
Формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: самоорганізовуватися до навчально-пізнавальної діяльності;
соціальної: підтримувати контакт з учнем (ученицею) у парі, у групі, виявляти зацікавленість у подальшій навчально-пізнавальній діяльності та демонструвати позитивну спрямованість особистості;
загальнокультурної: дотримуватись норм мовленєвої культури, зв’язно висловлюватись;
здоров’язбережувальної: слухати пояснення вчителя, у разі необхідності звертатися з проханням про індивідуальне консультування.
Обладнання: роздатковий матеріал.
Хід уроку
Організаційний момент.
Давайте привітаємось,
Давайте посміхнемося,
Давайте в очі глянемо,
І нам тепліше стане.
Раз рука, два рука,
Раз плече, два плече.
Голова вліво, вправо подивилась,
Посміхнулась, привіталась.
Вправа «Побажання однокласнику»
Діти, погляньте на своїх сусідів, привітайтесь, скажіть комплімент. Спробуйте подарувати часточку свого сердечного тепла товаришам. Побажайте вдалого навчального дня.
Дякую всім, сідайте.
Перевірка домашнього завдання.
Фронтальне опитування. Аналіз виконаного домашнього завдання.
Усний рахунок.
Пропоную полічити приклади передаючи естафету своєму другу завдяки м’ячику. Дав відповідь – кидай товаришу.
Вправа «Логічний ряд»
Діти, погляньте на зображення з числовим рядом. Спробуйте його продовжити.
Актуалізація опорних знань.
Розмова з проблемними запитаннями на зв’язок із життям.
Погляньте на малюнок. Що зображено?
Як одним словом можна назвати зображення?
Діти, а чи часто вам доводиться бувати в магазині?
Які будуть наступні дії героїв малюнка?
А що вам відомо про слово «гроші»?
А чи розумієте ви значення слова «вартість»?
Повідомлення теми уроку.
Тож сьогодні на уроці ми будемо говорити про такі поняття, як «вартість», та «гроші». Спробуємо з’ясувати, наскільки важливо в житті кожної людини вірно планувати свої витрати.
Вивчення нового матеріалу.
Перегляд тематичного мультфільму. Введення в тему.
Обговорення.
З якими новими поняттями познайомились?
Що нового дізналися?
Яка інформація вас вразила?
Чи зміниться ваше відношення до грошей після прослуханої інформації?
Як саме?
Знайомство учнів з одиницями вартості.
Обговорення прослуханого матеріалу.
Практична робота в парах.
Проблемне запитання.
Хто знає, які із зображуваних на картках грошей вже вилучені із вжитку?
Колективне складання задачі за схематичною умовою.
БУЛО – 80 грн
ВИТРАТИЛИ – 50 грн
ЗАЛИШИЛОСЬ - ? грн.
Розв’язування задачі біля дошки.
Закріплення та осмислення знань.
Виконай послідовний розрахунок коштів.
Підсумок уроку.
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
Чим сподобався урок?
Над якою темою працювали?
Що нового дізнались?
Чи справила на вас враження нова інформація?
Які життєві висновки зробите для себе?
Про що зможете розповісти батькам?
Скористайтесь цеглинками лего та дайте визначення отриманим знанням на уроці.
Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом