Тема: Розв’язування задач різних типів за сюжетними малюнками.
Мета: відпрацьовувати вміння розв’язувати задачі різних типів за сюжетними малюнками; розвивати нестандартність, логічність, послідовність мислення; виховувати почуття відповідальності під час виконання робіт.
Формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: розвивати вміння дотримувати правильної постави під час письма , здатність організовувати своє робоче місце; виконувати розумові операції й практичні дії; працювати самостійно, оцінювати свою роботу; розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати математичне мовлення, уміння говорити чітко, висловлювати власну думку;
соціальної: докладати зусиль задля досягнення результату.
Обладнання: роздатковий матеріал, картки для складання сюжетних задач.
Хід уроку
Організаційний момент.
Любі діти, підніміться,
Один одному всміхніться.
Успіхів всім побажайте
І тихесенько зачекайте.
Тренінг "Умій володіти своїм настроєм"
Щоб наша зустріч була приємною, спіймайте посмішку сонечка і прикрасьте нею своє обличчя. Подаруйте свою веселу посмішку один одному. Молодці! Зараз можете сідати.
Слово вчителя.
Сьогодні на уроці ми повинні дотримуватись таких правил:
Слухати і чути.
Бути доброзичливими.
Бути активними.
Говорити тільки за темою.
Говорити коротко, по черзі.
Пам’ятати про правило ,,піднятої руки”
А які ви пропонуєте ще правила?
Математичний диктант.
Запишіть число, наступне до числа 7; 4.
Запишіть число, попереднє до числа 2; 8.
Запишіть сусідів числа 5.
Один учень працює біля дошки.
Лічба предметів за предметними малюнками.
Гра «Хто кмітливий?»
Полічіть предмети, запишіть їх кількість цифрами (за предметними малюнками які демонструє вчитель).
Робота в парах.
Поміркуйте та встановіть логічний зв’язок. Допишіть.
* 2 * 4 * 6 1 2 * 4 * 6.
Мотивація навчальної діяльності.
Очі дивляться!
Вуха слухають!
Голова запам’ятовує.
Руки не заважають!
Каліграфічна хвилинка.
Яке сьогодні число? Напишіть 1 рядок цієї цифри.
Що ви про неї знаєте?
Повідомлення теми уроку. Робота за темою.
Колективна робота над складанням задачі за сюжетним малюнком. Фронтальне розв’язування біля дошки.
Фіз.хвилинка.
Складання та розв’язування задач з логічним навантаженням.
(кожен рядок розглядається, як окрема задача)
Робота в групах.
Складання та розв’язування задачі.
Обговорення результатів діяльності учнів.
Фізкультхвилинка.
Тік – так, тік – так,
Всі ми робимо ось так.
Руки вгору піднімаєм
І повільно опускаєм.
Один, два, три,
Руки ширше розведи.
Закріплення та осмислення знань.
Робота з прикладами.
3+3 7-2
4+1 6-3
2+5 4-2
Порівняння чисел.
Поставте знаки «>», «<», «=».
Робота з геометричним матеріалом.
Розгляньте малюнок. Яка геометрична фігура перед вами?
Скажіть, що видає в ній казковість? (очі, руки, ніжки)
Складіть задачу про життя двох друзів Трикутничків.
Рефлексія.
Що дізналися нового?
Що повторили?
Чи всі завдання були легкими?
Що вдалось гірше? Як гадаєте, чому?
Відобразіть свій настрій смайликом.
Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом