Тема: Довжина. Сантиметр. Вимірювання довжин відрізків.
Мета: познайомити учнів із сантиметровою лінійкою, мірою вимірювання довжини «сантиметром»; навчати вимірювати відрізки; працювати над формуванням вміння складати приклади на додавання та віднімання, розв’язувати їх; розвивати вміння активно працювати на уроці; виховувати поважне ставлення до шкільного приладдя.
Формування ключових компетентностей:
вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчально-пізнавальної діяльності;
соціальна – підтримувати контакт з учнем (ученицею) у парі, у групі;
загальнокультурна – дотримуватись норм мовленєвої культури, зв’язно висловлюватись;
здоров’язбережувальна - слухати пояснення вчителя, у разі необхідності звертатися з проханням про індивідуальне консультування.
Обладнання: роздатковий матеріал, цеглинки лего.
Хід уроку
Організаційний момент
Пролунав дзвінок,
Починається урок.
Працюватиме старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти – просто молодці!
Усний рахунок
Встановіть закономірність. Назвіть пропущені числа:
Вправа «Веселі задачі»
(введення в тему, відповідають учні які вміють рахувати)
Робота з цеглинками лего в парах
Збудуйте башту. (8 цеглинок)
Приберіть 1 цеглинку. Скільки залишилось?
А якщо ще одну зняти?
А тепер додайте дві.
Добавте ще 3. Скільки вийшло?
Що треба зробити, щоб залишилась одна?
Гра «Хто швидше?»
(завдання учнів відповідати одним словом)
На якому уроці ви зараз знаходитесь? (математика)
Яка зараз пора року? (осінь)
Який склад числа вчили на минулому уроці? (10)
Який сьогодні день тижня? (вівторок)
Яке сьогодні число? (….)
Який зараз місяць? (…..)
Чи гарний в тебе настрій? (так)
Готовий працювати? (так)
Мотивація навчальної діяльності
Як ви гадаєте, чи важливий урок математики?
А що важливіше? Математика чи мова, читання?
Вірно, всі шкільні предмети важливі та корисні. Вони допоможуть тобі в житті та навчанні.
Щоб вести кораблі,
Щоб у небо злітати,
Треба твердо, як слід
Математику знати.
Щоб успішно працювала автоматика,
Безперечно, знадобиться математика.
І щоб рухались верстати,
І щоб гроші рахувати,
Продавати й купувати,
Треба добре її знати!
Повідомлення теми та задач уроку
Слово вчителя
Вивчення нового матеріалу
Діти, зараз ми познайомимось із новим для вас поняттям «довжина». Це слово означає певну відстань від однієї точки до іншої. Як в житті відстань буває різною. Наприклад, клітинка в зошиті, або відстань між містами, так і довжини бувають – маленькими та довгими. Давайте розглянемо таблицю та дізнаємось якими довжини бувають і яким способом вимірювали їх у давнину.
Практично-дослідницька робота
Перед вами твердження. Спробуйте за допомогою лінійки та свого зошита встановити чи перед вами істинне, або хибне твердження.
Яка загальна висота віконечок на малюнку, якщо кожне з них дорівнює одному сантиметру?
Фізкультхвилинка
Один, два, чотири, п’ять.
Час прийшов відпочивать.
Тож піднімем руки вгору,
Ніби глянемо на зорі.
А тепер всі руки в боки,
І як коник – скоки-скоки!
Десять, дев’ять, вісім, сім.
Час за парти нам усім.
Робота над виразами з іменованими числасми
3 см + 4 см = 7 см
5 см - 2 см = 3 см
7 см + 2 см = 9 см
6 см – 3 см = 3 см
2 см+ 3 см = 5 см
4 см + 3 см =7 см
Робота з геометричним матеріалом
Як називаються геометричні фігури?
Що спільного між ними?
Закріплення та осмислення нових знань
Усна робота в парах за картками
Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом