Турчина Л. І. Моделювання інноваційного середовища закладу освіти відповідно до концептуальних засад Нової української школи / Л. І. Турчина, В. С. Мартинюк, Л. Й. Лукаш // Педагогічний пошук. - 2018. - № 4. - С. 28–31.
Анотація
Пропонується досвід реалізації дослідно-експериментальної роботи в освітньому закладі з теми «Моделювання інноваційного середовища навчального закладу для формування соціально адаптованої особистості». Аналізуються підходи щодо трансформації завдань дослідно-експериментальної роботи з урахуванням Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.
Ключові слова: освітня реформа, інноваційне середовище, моделювання, соціально адаптована особистість, Нова українська школа, концепція реформування освіти, соціально адаптована особистість.
Постановка проблеми. Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про інноваційну діяльність» і наказу Управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації № 05 від 05.09.2016 року з вересня 2015 р. в Комунальному закладі «Луцька загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 23 Луцької міської ради» здійснюється дослідно- експериментальна робота за темою «Моделювання інноваційного середовища навчального закладу для формування соціально адаптованої особистості». У зв’язку з початком реформи в освіті України виникла необхідність в уточненні, узгодженні, інтеграції завдань кожного етапу відповідно до нових завдань, які стоять перед освітніми закладами у процесі реформування освіти. У Законі України «Про освіту» наголошується: «Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу Українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору» [1]. Головною метою НУШ «є створення школи, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті» [3]. Тож мета дослідно- експериментальної роботи у нашому освітньому закладі – створити та реалізувати модель інноваційного середовища закладу освіти, яка забезпечить успішну соціальну адаптацію особистості у суспільстві.
Мета статті: ознайомити з досвідом реалізації дослідно-експериментальної роботи за темою «Моделювання інноваційного середовища навчального закладу для формування соціально адаптованої особистості» відповідно до концептуальних засад Нової української школи.
Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом