Укр Рус

Застосування лекцій при викладанні дисциплін шкільного компонента в коледжах

(0)
Опубліковано 10.12.2018
Цитування

Харук Л. М. Застосування лекцій при викладанні дисциплін шкільного компонента в коледжах / Л. М. Харук // Педагогічний пошук. - 2018. - № 4. - С. 32–33.

Автори Харук Л. М.
Опубліковано:
Освітній портал op.ua
Автором статьи не является редакция сайта, поэтому все его источники относятся к автору самой статьи

Опис матерiалу

Анотація

Розглянуто особливості використання лекцій як методу організації навчального процесу в коледжах. Особливу увагу звернуто на лекції інформаційного характеру. Досліджено типову структуру, а також основні вимоги до організації лекцій такого типу. Проаналізовано також вимоги до проблемних лекцій.

Ключові слова: коледж, освітній процес, дидактика, лекція.

Постановка проблеми та її значення. Суттєвою особливістю навчального процесу в коледжах є наявність у їхніх програмах циклу шкільних дисциплін, хоч самі навчальні заклади цього типу належать до вищих. Останнє зумовлює певні особливості організації навчального процесу, зокрема широке використання лекцій як виду занять. Це потребує відповідної методичної підготовки викладачів коледжів та адаптації змісту шкільного компонента до вимог вищого навчального закладу.

Аналіз досліджень. Проблематику застосування лекцій у навчальному процесі порушувала ціла низка авторів. Відзначимо хоча б авторів поширених підручників з педагогіки А. Кузьмінського [2] і М. Фіцулу [5], посібник із форм організації навчального процессу Н. Мачинської та С. Стельмах [3]. Однак у їхніх роботах зроблено акцент на класичній вищій школі – тобто закладах університетського типу, де дисципліни шкільного компонента не викладаються. Значний інтерес становлять також статті, присвячені сучасним методам читання лекцій, наприклад, Т. Головачука [1], В. Нагорного (зі співавторами) [4].

Формулювання мети та завдань статті. Автор має на меті на основі публікацій та власного практичного досвіду визначити особливості застосування лекцій при викладанні дисциплін шкільного компонента в коледжах, розглянути основні різновиди лекційних занять та вимоги до їх організації.

Подпишитесь на email рассылку!

Место в рейтинге новостей: 274 місце
Рейтинг: 0 из 5 на основе 0 оцінок
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:

Розміщуючи свою розробку в Педкласі, ви отримуєте:

  • визнання ваших знань, умінь і навичок;
  • зворотній зв'язок від спільноти освітян;
  • можливість використання матеріалів інших авторів;  
  • сертифікат про публікацію матеріалу;
Розмістити

Вам також може сподобатись

Показать больше

Подпишитесь на email рассылку!

Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом

x
x
Статус користувача