Тищук І. С. Дослідницька й пошукова робота під час туристичних походів та експедицій / І. С. Тищук, Ю. Р. Гребенюк // Педагогічний пошук. - 2020. - № 1. - С. 75–76.
Повний зміст матеріалу доступний після його завантаження
Анотація
Пошуково-дослідницька спрямованість туристично-краєзнавчої роботи неможлива без самостійного вирішення проблем шляхом постановки завдань, планування пошуку, висування припущення (робочої гіпотези), знаходження прийомів і способів його розв'язування, періодичних і систематичних спостережень, узагальнення фактів та відомостей. Автори демонструють, як це робиться, на прикладі однієї експедиції.
Ключові слова: гідрологія, маршрут, канал, практичне значення.
Постановка питання. Краєзнавство - це комплекс наукових дисциплін, різних за змістом та методами дослідження, які здійснюють наукове і всебічне пізнання краю. Тому під час туристичних походів та експедицій складаються умови для робіт дослідницького характеру, що сприяють розвиткові творчої ініціативи і цілеспрямованому використанню знань, набутих школярами на уроках.
Обсяг географічних спостережень і досліджень, які проводять під час походів та експедицій, визначається рівнем забезпеченості юних дослідників спорядженням, інструментами та приладами, а також вимагає володіння навичками дослідницької роботи.
Сучасна гідрологія володіє великим арсеналом взаємодоповнювальних методів пізнання гідрологічних процесів. Важливе місце в ній належить методам польвих досліджень (експедеційний та стаціонарний).
Завершальним етапом гідрологічних досліджень є теоретичне узагальнення й аналіз. Теоретичні методи в гідрології базуються на використанні законів фізики і на географічних закономірностях просторово-часових змін гідрологічних характеристик.
Повний зміст матеріалу доступний після його завантаження
Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом