Василенко Н. В. Сторінками історії рідного краю / Н. В. Василенко, О. П. Муляр // Педагогічний пошук. - 2018. - № 2. - С. 61–65.
Анотація
Важливе місце у формуванні історичних компетентностей посідають уроки з використанням місцевих краєзнавчих матеріалів. На прикладі розробки уроку у вигляді практичного заняття показано не лише можливості різноманітних джерел у формуванні історичного знання, а й наближення історії як науки до учнів, її локального виміру, формування відповідального ставлення до минулого та різноманітних форм його збереження.
Ключові слова: рідний край, історія, просвіта, освіта, релігія, легенда.
Мета: розширити знання учнів про фрагменти з історії рідного краю, вивчити основні дати, події, ознайомитися з даними про відомих особистостей села; донести до учнів необхідність збереження культурної спадщини Батьківщини; донести важливість патріотичного духу в кожному громадянині; виховувати культуру взаємин між людьми у щоденному житті, повагу до традицій і звичаїв; сприяти розвитку пізнавального інтересу.
Завдання: сформувати знання про історію, культуру рідного краю; стимулювати прагнення до глибшого і детальнішого вивчення унікальності нашої держави; мотивувати розширення кругозору, вміння чітко і лаконічно висловлювати власні думки, самостійно знаходити необхідну інформацію; виховувати вміння підтримувати колектив, прагнення до кращого у житті; розвивати почуття патріотизму.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу, формування вмінь і навичок.
Форма уроку: практичне заняття.
Навчально-методичне забезпечення: презентація, атлас, карта, стіннівки, національні костюми, ілюстративний, роздавальний матеріал, мультимедійне забезпечення.
Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом