Конспект уроку з ЯДС для 1 класу
Тема: Будова рослин.
Мета: познайомити учнів з будовою рослин, різноманітністю, значенням рослинного світу для життя людства; розвивати бережне відношення до рослин, бажання дбайливо відноситись до живої природи; працювати над розвитком навичок логічного мислення учнів; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: роздатковий матеріал.
Хід уроку
Організаційний момент
1. Привітання
2. Перевірка готовності до уроку
Актуалізація опорних знань
1. Бесіда
Над якою темою працювали на минулому уроці?
Що запам’ятали?
Що вас вразило?
2. Фенологічні спостереження
Яке сьогодні число?
Який місяць?
Як ви гадаєте, чому він так називається?
Опишіть свої відчуття. Холодно чи тепло на дворі?
Що ви можете сказати про стан неба?
Чи є опади?
Яка зараз тривалість дня? А скільки триває ніч?
Що довше?
Який одяг ви обираєте для прогулянок?
Мотивація навчальної діяльності через постановку проблемного запитання.
Як ви гадаєте, навіщо діти в школах вивчають зміни в природі, тварин, рослини?
Де в житті люди потім використовують цю інформацію?
Повідомлення теми уроку
Діти, а чи спостерігали ви за собою, що з кожним днем, місяцем, роком ви стаєте дорослішими, вищими. Ваше тіло змінюється і розвивається. Такі ж процеси відбуваються з природою. Спочатку квіточка маленька, а з плином часу вона зростає та збільшується в розмірах. От сьогодні на уроці ми поговоримо про будову рослин, яким чином рослина змінюється під час росту.
Робота за темою уроку
Перегляд тематичного відео
Обговорення
Діти, що нового дізнались переглянувши відео?
Чи вразило вас щось?
Як ви гадаєте, скільки часу було витрачено на зйомку? Аргументуйте відповідь.
Інтерактивна технологія «Мікрофон»
Як ви гадаєте, ми можемо віднести рослини до природи?
Які ознаки живої природи вам вже відомі?
Рослин ми можемо віднести до якої природи? (Вони дихають, ростуть, розмножуються, живляться, помирають.)
Метод «Припущення»
Як ви вважаєте, що потрібно рослині для життя? (Світло, тепло, вода, ґрунт, вітер)
Робота з тематичною таблицею
(Розповідь вчителя про будову рослини з опорою на таблицю, або макет)
Робота в парах
Попрацюйте в парах. Проаналізуйте рослини які зображені, зробіть висновок. Що в них спільного, а що відмінне?
Проблемно-пошукове запитання
Погляньте на малюнок, поміркуйте та дайте відповідь на запитання. Навіщо рослині коріння?
Коріння ростуть упродовж усього життя рослини. Вони рухаються між частками ґрунту у пошуках води і мінеральних солей. Своїм коренем воно закріплює рослину в ґрунті, міцно утримую її. Чим більше рослина, тим більше корінь.
Робота в парах «Знайди листочок який впав з дерева»
Закріплення та осмислення знань
Вправа «Коло ідей»
Поглянь на зображення. Що між ними спільного? Що відмінного?
Назви їх. Що тобі про них відомо?
Чи були на цих рослинах квітки? Як вони виглядають?
Чи в кожній з рослин є коріння?
Робота з підручником.
(читання тематичного параграфу)
Музична хвилинка.
Прослуховування української народної пісні – «Ой є в лісі калина»
Робота в групах на картках
Підсумок уроку
Бесіда
Над якою темою працювали?
Що нового дізналися?
Про що зможете розповісти батькам?
Рефлексія
Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом