Укр Рус

Які надбавки до зарплати належать учителям

Які надбавки до зарплати належать учителям

Українські вчителі, попри відповідальну роботу, та щоденну завантаженість, насправді мають одну з найнижчих зарплат в Україні. Особливо мало отримують молоді педагоги, які не мають стажу роботи. Втім, і ті, хто старше, отримують більше лише завдяки тому, що законом передбачено надбавки до зарплати вчителів.

Про те, які надбавки до зарплати передбачені для вчителів, пише today.ua, посилаючись на публікацію у профільному профспілковому виданні.

Молодий учитель, який тільки починає свій педагогічний шлях, отримує вкрай маленьку зарплату, яка складається з посадового окладу 5700 грн та різних надбавок, яких "набігає" ще на 1900 грн.

При цьому ті вчителі, які старші і вже мають стаж роботи у школі, отримують вищі виплати за рахунок численних надбавок і доплат.

Які надбавки передбачені вчителям

Зарплата педагогам розраховується відповідно до наказу Міносвіти та науки України №557 від 26.09.2005. Цей наказ передбачає виплату вчителям різних надбавок.

Зокрема, для вчителів передбачено такі надбавки за педагогічний стаж:

 • понад 3 роки – 10%;
 • понад 10 років – 20%;
 • понад 20 років – 30%.

Крім того, вчителям можуть доплачувати за престижність педагогічної праці. Така доплата може становити до 30% посадового окладу.

Ще 20% від окладу може становити доплата за успішну сертифікацію. Її виплачують протягом дії сертифіката.

Подпишитесь на email рассылку!

Ще один вид доплат за класне керівництво. Розмір такої доплати:

 • у 1-4 класах – у розмірі 20% від посадового окладу;
 • у 5-11 класах – у розмірі 25%.

Вчителям також належить доплата за перевірку письмових робіт:

 • з математики – 15%;
 • з мови та літератури - 20%;
 • з іноземної мови, технічної механіки (конструювання) та креслень – 10% посадових окладів залежно від навчального навантаження;
 • у 1-4 класах закладів загальної середньої освіти – 15% ставки заробітної плати незалежно від навчального навантаження.

Крім того, вчителям передбачено ще низку різних доплат:

за завідування навчальними кабінетами, ресурсними кімнатами, лабораторіями, спортивними залами чи майданчиками – 10-15%, за завідування майстернями, кабінетами інформатики – 15-20% окладу;

за роботу в інклюзивних класах - 20% посадового окладу за години роботи в цих класах;

за проведення позакласної роботи з фізичного виховання учнів - 10-40% посадового окладу, залежно від кількості класів у ЗЗСО;

за обслуговування комп'ютерної техніки в навчальних закладах, де є кабінети інформатики - 10-15% тощо.

Вчителям також доплачують надбавки за роботу у навчальних закладах певного типу, а також за звання, які вони мають. Зокрема, за цими статтями передбачені такі види доплат:

 • за педагогічні звання "вчитель-методист", "викладач-методист", "вихователь-методист", "майстер виробничого навчання І категорії" – 15% посадового окладу;
 • за педагогічні звання "старший вчитель", "старший викладач", "старший вихователь", "керівник гуртка - методист", "педагог-організатор-методист", "практичний психолог-методист", "старший вожатий-методист", "майстер виробничого навчання ІІ категорії" - 10% окладу.

Загалом сьогодні до зарплати вчителя передбачено понад 50 видів різних доплат. І далеко не кожен адміністратор може розібратися в цій складній системі оплати праці.

Тому Міносвіти має намір змінити систему нарахування зарплат учителям. Зокрема надбавки будуть значно скорочені. 80% зарплати вчителів складатиме посадовий оклад. І лише 20% складатимуть надбавки до зарплати. Причому їх залишиться лише кілька.

Опубліковано:
Освітній портал op.ua
Автором статьи не является редакция сайта, поэтому все его источники относятся к автору самой статьи
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Інші новини

Показать больше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показать больше

Подпишитесь на email рассылку!

Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача