Укр Рус

Як уберегти дитину від інфікування у колективі

Як уберегти дитину від інфікування у колективі

Для батьків, а також керівників закладів освіти, де навчаються діти та підлітки, пріоритетом є створення та підтримка безпечного освітнього середовища.

Як уберегти дитину від інфікування у колективі – розповідають у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб. 

Профілактика ГРВІ, а також недопущення захворювання на вакцинокеровані інфекції в дитячому садку чи школі є ключовими завданнями як для персоналу закладів освіти, так і для батьків, котрі дбають про здоров’я своїх дітей.

У навчальних колективах існує високий ризик поширення збудників інфекційних хвороб. Оскільки імунізація захищає не лише вакциновану дитину, а й осіб, які мають медичні протипоказання до вакцинації, вона створює умови для безпечного освітнього процесу. 

Подпишитесь на email рассылку!

Тому рівненські фахівці рекомендують переглянути вакцинальний статус дітей та надолужити пропущені щеплення, якщо ваша дитина з певних причин не вакцинувалася відповідно до Національного календаря щеплень.

Яких рекомендацій слід дотримуватися батькам

  • навчати дітей дотримуватися правил особистої гігієни;
  • вакцинувати дітей відповідно до Національного календаря щеплень;
  • уникати переохолодження;
  • утримувати в чистоті приміщення, де перебувають діти, проводити провітрювання кімнат;
  • у разі появи симптомів захворювання звертатися до сімейного лікаря;
  • не відпускати до навчального закладу дитину з клінічними проявами інфекційних захворювань (підвищена температура, кашель, ознаки харчової токсикоінфекції тощо).

Охоплення вакцинацією на рівні 95% населення країни дає можливість забезпечити повноцінний захист населення від спалахів та епідемій інфекційних хвороб, яким можна запобігти щепленнями, — це називається колективним імунітетом. 

У разі зниження популяційного імунітету рівень захворюваності на інфекції, проти яких здійснюють вакцинацію, зростає. Тому, якщо ви не маєте точних даних щодо вакцинального статусу дитини, рівненські фахівці радять звернутися до сімейного лікаря для отримання детальної інформації про проведені та заплановані щеплення.

Опубліковано:
Освітній портал op.ua
Автором статьи не является редакция сайта, поэтому все его источники относятся к автору самой статьи
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Інші новини

Показать больше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показать больше

Подпишитесь на email рассылку!

Получайте актуальную информацию об образовании в Украине и за рубежом

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача