Пошук по сайту

Обрано нового Президента Національної академії наук України

Наука

7 жовтня 2020 року після таємного голосування на Загальних зборах НАН України відбулося призначення нового Президента Національної академії наук України, яким став академік Анатолій Загородній. За нього проголосували дві третини виборців.

Виборча сесія проходила у розосередженому порядку з утворенням виборчих дільниць та у режимі відеоконференції. В ній взяли участь академіки та члени-кореспонденти НАН України, делеговані представники наукових колективів установ НАН України.

Президента Національної академії обирали серед п’яти кандидатур. Ними були академіки НАН України Владислав Гончарук, Анатолій Загородній, Богдан Данилишин, Володимир Семиноженко та Сергій Комісаренко. Напередодні виборів академік Богдан Данилишин зняв свою кандидатуру з балотування.

Кандидати на посаду президента НАН України виступали з презентацією своїх виборчих програм та відповідали на питання учасників засідання. Відеоконференція транслювалася на всіх виборчих дільницях. Після завершення офіційної части відбулося таємне голосування, за результатами якого 426 виборців віддали свій голос за Анатолія Загороднього, 130 - Володимир Семиноженко, 68 – за Сергія Комісаренка, 3 – за Владислав Гончарук.

Таким чином, Президентом Національної академії наук України було обрано директора Інституту теоретичної фізики імені Боголюбова, професора, доктора фізико-математичних наук Анатолія Глібовича Загороднього.

Вчений народився у смт Велика Багачка, на Полтавщині. Професор викладає на кафедрі квантової теорії поля фізичного факультету Національного університету ім. Тараса Шевченка. З 2018 року є професором Києво-Могилянської академії та головою Наглядової ради Харківського національного університету імені В. Каразіна.

Наукові роботи академіка присвячені проблемам математичної та теоретичної фізики, статичної фізики та теорії плазми.

На посаді Президента НАН Анатолій Загородній планує підвищити значущість академії як головної наукової структури країни, осучаснити її діяльність та спрямувати сили на посилення ролі фундаментальних досліджень. Він прагне до популяризації науки шляхом досягнення наукових результатів світового рівня.

Теги:
Читайте також:

"STEM IS FEM: учениць запрошують до участі в освітньому онлайн-модулі"

"Старшокласників запрошують взяти участь у міжнародному конкурсі екологічних проектів"

"Проблеми в науковій сфері та шляхи їх розв’язання"

Коментарі {0}

Чтобы оставить свой комментарий, необходимо зарегистрироваться.

Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Інші новини