Пошук по сайту

ЗНО скасовувати недоцільно і небезпечно - Ігор Лікарчук

Освіта в Україні

ЗНО

Блоги

Рішення влади проводити цьогоріч ЗНО абсолютно правильне. Без нього неможливо обійтися, адже відповідні тестування – це система вступу до вищих навчальних закладів. Вирвати їх із контексту вступної кампанії і небезпечно, і недоцільно.

Поки що альтернативи ЗНО немає не лише в Україні, а й тих державах, де проводять централізовані вступні іспити. Цей варіант неідеальний, але кращого нема.

Необхідно було б вжити три запобіжники для того, щоб уникнути можливого масового інфікування під час ЗНО.

По-перше, я б скоротив кількість предметів, які виносять на зовнішнє оцінювання. Залишив українську мову і літературу, історію України та математику.

Також я б відмінив державну підсумкову атестацію у формі ЗНО для тих, хто не збирається вступати до університету. Таким чином, можна скоротити кількість абітурієнтів.

По-друге, я б відмовився від проведення ЗНО у невеликих аудиторіях. У Китаї, Кореї тестування проводять на свіжому повітрі. Шкільні кабінети можна з легкістю замінити великими локаціями. Згодяться спортивні зали, стадіони чи інші криті приміщення.

По-третє, я б зобов'язав як вступників, так і вчителів, які його проводять, проходити тестування на наявність інфекції коронавірусу. Уже неодноразово говорили про масове тестування. Чому б не розпочати його з тих осіб, які складають ЗНО.

Якщо задіяти ці три умови, можливість інфікування суттєво скоротилася б.

 Ігор Лікарчук
 

Теги:
Читайте також:

"Дослідження успішності школярів - Володимир Бєлий"

"Сільська освіта у передсмертних конвульсіях - Ольга Халепа"

"Чому я повернувся до України - Сергій Кіяшко"

Коментарі {0}

Чтобы оставить свой комментарий, необходимо зарегистрироваться.

Опитування
Як ви оцінюєте роботу Мандзій Л. С.?
Інші новини