Укр Рус

ЗНО-2022: які відмінності і чи можна здати за кордоном

17 квітня 2022 2524 Друк
ЗНО-2022: які відмінності і чи можна здати за кордоном

У 2022 році у зв'язку з російською агресією ЗНО в Україні змінилося – буде національний мультипредметний тест (НМТ), який можна скласти, в тому числі й за кордоном.

Про це повідомив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

“Основною відмінністю є: якщо раніше учні складали 3 або 4 іспити, сьогодні буде 1 іспит – національний мультипредметний тест, який триватиме протягом 90 хвилин – не в режимі онлайн, а у навчальних закладах, і буде містити 3 важливі дисципліни: українську мову, математику та історію України (по 20 завдань з кожної дисципліни) Також буде можливість перерватися під час повітряної тривоги і потім продовжити складати тест”, – сказав він.

Міністр наголосив, що фізична присутність – обов'язкова.

Також він пояснив, чому саме ці предмети обрані до програми національного мультипредметного тесту.

«Українська мова і математика були обов'язковими під час складання державної підсумкової атестації в Україні. Ці дисципліни мають найбільшу прогнозничну валентність щодо можливості навчання на програмах бакалавра. А українська мова сьогодні є визначальним предметом нашого українського генокоду», –розповів Сергій Шкарлет.

За його словами, для отримання громадянства в будь-якій країні потрібно скласти екзамен з історії держави. 

«Якщо українець не знає історії України, то про вищу освіту мова не може йти взагалі”, – наголосив Міністр.

Крім цього, під час ефіру була надана інформація щодо вступу у заклади вищої освіти тих випусків, які перебувають за кордоном.

«Абітурієнти, які закінчили 11 клас і бажають вступати в заклади вищої освіти України, будуть мати таку змогу. На території країн ЄС вони зможуть скласти національний мультипредметний тест або у столицях європейських держав, або на базі університетів цих країн», – сказав Сергій Шкарлет.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:

Вiдгуки

Вадим Мендерецький Вадим Мендерецький
18.04.2022
ЗНО-ошна мафія не може заспокоїтись навіть під час війни. В Україні школи розбомблені і в більшості не працюють, діти з батьками виїхали закордон і малоймовірно що повернуться щоб поступати в українські ВНЗ. Що і кого збираються перевіряти ці освітянські паразити????? Але бюджетні кошти всерівно дармоїдам хочеться проковтнути, не дивлячись на те, що ці кошти так зараз потрібні Україні для відновлення навчальних закладів... Я вважаю, що в цьому році повинні зараховувати в університети всіх бажаючих на основі оцінок в атестаті, переконаний, що їх не буде багато. Так робиться в усьому цивілізованому світі. Придуманого в парашистані ЗНО-ЕГЭ немає в жодній нормальній демократичній країні! Ніхто, крім України і парашистану не витрачає бюджетні кошти на утримання такої паразитичної структури - як центри ЗНО=ЕГЭ.
Відповісти
Іван Сандовенко Іван Сандовенко
06.05.2022
Це не тільки Шкарлет, там повно працівників жіночої статі, які ним керують, видаючи безглузді ідеї, розвалюють сумісно з депутатами з комітету освіти і так поганеньку систему освіти. Діти, які зараз навчаються за кордоном, з огидою коментують уровень освіти в Україні, який захаращений непотрібними знаннями.
Відповісти


Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Голосувати

Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача