Укр Рус

За ведення вебсайту школи вчителям нараховуватимуть доплату 10%

За ведення вебсайту школи вчителям нараховуватимуть доплату 10%

З 1 січня 2022 року набрала чинності Постанова Уряду щодо підвищення посадових окладів та доплат за окремі види педагогічної діяльності, відповідно до якої встановлюється 10% доплати вчителям, викладачам та іншим працівникам у закладах освіти, котрі відповідають за ведення вебсайту, діловодства, бухгалтерського обліку. Ця доплата визначається як доплата за інші види діяльності. Про це повідомляється на сайті освітнього омбудсмена.

На початку грудня минулого року освітній омбудсмен звернувся з листом до Кабінету Міністрів України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства фінансів України з пропозиціями запровадити посаду фахівця з інформаційних технологій у закладах освіти різних рівнів освіти (крім вищої, адже ці заклади завдяки власній широкій автономії можуть собі це дозволити, й у багатьох ЗВО є такий фахівець), і відповідно здійснювати оплату праці фахівця з інформаційних технологій за кошти освітньої субвенції у закладах освіти, які є одержувачами субвенції, а в тих, які не отримують цю субвенцію – за кошти місцевих бюджетів.

Підпишіться на email розсилку!

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов зазначає, що встановлення доплати за ведення вебсайту закладу є першим кроком, однак необхідність в окремому ІТ-фахівцеві залишається. До обов’язків такого спеціаліста входитиме не лише ведення сайту, а й інші цифрові та технічні питання, зокрема,  організація дистанційного навчання та налаштування систем з електронними журналами та щоденниками, організація діловодства в електронній формі.

Необхідність в ІТ-фахівцеві в закладі освіти виникла в результаті стрімкої цифровізації української освіти. Значний поштовх цьому процесу надала пандемія та перехід на дистанційний формат навчання, під час чого виникла нагальна потреба в комунікації та налаштуванні освітнього процесу через вебсайт закладу освіти. До цього часу його створенням та веденням займаються добровольці з-поміж педагогів або учнів. В першому випадку це додаткова безоплатна робота, а в другому – перенавантаження.

Ведення шкільного вебсайту є складним та затратним за часом процесом, що вимагає спеціальних знань та відповідних навичок. Оскільки портал потрібно вміти розробити, розгорнути на хостингу, “прив’язати” до домену, здійснювати його наповнення та технічне обслуговування, уміти захистити від можливих хакерських атак на нього, знати певні коди програмування.

Вебсайт створюється для інформування батьків, учнів та громадськості, тому його необхідно наповнювати, розміщувати інформацію, новини, оголошення тощо. Тобто частину інформації для сайту потрібно створювати власноруч, отриману інформацію та документи подавати доступною простою мовою. Тобто ІТ-фахівець повинен володіти ще й медійними навичками. А оскільки сайтами займаються не спеціалісти, частина вебсайтів закладів освіти має недостатню або низьку якість, під час їх функціонування виникають управлінські, організаційні, технологічні та фінансові проблеми. Сайти не цікаві або заскладні, тому не завжди користуються увагою серед учасників освітнього процесу та громадськості.

Водночас внаслідок цифровізації освіти створюються електронні класні журнали, щоденники, здійснюється поступовий перехід діловодства в електронну форму. Вся ця робота не відповідає трудовим функціям вчителів.

Тому потрібен фахівець, який, за своїми посадовими обов’язками, буде зобов’язаний:

  • наповнювати та підтримувати роботу сайту; 
  • налаштовувати системи та все необхідне для організації дистанційного та змішаного навчання;
  • налаштовувати системи електронних класних журналів та щоденників і постійно вносити до них дані;
  • організовувати діловодство в електронній формі, що дозволить зменшити забюрократизованість процесів внутрішнього документообігу закладів освіти.

 

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Голосувати

Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача