UA Рус

За новим Проектом у коледжах і технікумах студенти отримуватимуть фахову передвищу освіту

За новим Проектом у коледжах і технікумах студенти отримуватимуть фахову передвищу освіту

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект “Про фахову передвищу освіту” - його підтримали 254 депутати. Проект передбачає, що у коледжах і технікумах студенти отримуватимуть вже не вищу, а фахову передвищу освіту. Він також встановлює нові механізми для управління та фінансування цих закладів.

“Цього року коледжі та технікуми востаннє проводитимуть набір на молодшого спеціаліста, як на рівень вищої освіти. З 2020 року прийом відбуватиметься на рівень фахової передвищої освіти: її надаватимуть ті заклади, які наразі мають ліцензії на підготовку молодших спеціалістів або ті, що отримають нову ліцензію. Після завершення навчання студенти отримуватимуть дипломи фахових молодших бакалаврів”, - пояснив гендиректор Директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Для цього більшість навчального часу буде відводитися на здобуття практичних знань, які дозволили б випускнику одразу після завершення закладу працювати і заробляти. Якщо в коледжі студент здобуватиме разом із фаховою повну загальну середню освіту, для отримання атестата він має складати державну підсумкову атестацію у формі ЗНО на рівні з іншими випускниками шкіл і закладів профосвіти.

Проект закону також відкриває більше можливостей для неперервної освіти дорослих.

“Ми хочемо змінити традиційні уявлення, що у коледжі чи технікумі можуть навчатися тільки учорашні випускники шкіл. Сучасний світ швидко змінюється і деякі професії стають все менш затребуваними на ринку праці. Тому доросла людина має бути готова до неодноразової зміни фаху і, відповідно, перенавчання. Для цього знято вимогу щодо отримання безоплатної освіти за певним рівнем тільки один раз. Тобто одна людина зможе отримати кілька фахових освіт за бюджетні кошти”, - додав Олег Шаров.

Серед інших новацій - заклади отримають доступ до багатоканального фінансування, їх робота орієнтуватиметься на потреби місцевого ринку праці, застосовуватимуться елементи корпоративного управління.

“Загалом робота над документом тривала майже 2 роки. Ми вдячні депутатам, профільному комітету Верховної Ради України, спікеру Андрію Парубію, які підтримали наш законопроект. Хочеться сподіватися, що його ухвалення у другому читанні відбудеться вже влітку”, - наголосив Олег Шаров.

Джерело

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача