Пошук по сайту

Уряд затвердив норми та порядок організації шкільного харчування

Освіта в Україні

23 березня 2021 року Кабінетом Міністрів України були затверджені оновлені норми харчування дітей у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, положення якого будуть впроваджені з 1 вересня 2021 року, про що на своїй офіційній сторінці у фейсбук повідомила перша леді Олена Зеленська.

Вона зазначила, що відповідно до нового порядку з 1 вересня 2021 року в усіх закладах освіти має бути забезпечено:

  • зменшення кількості цукру у 2-2,5 раза – до 7,5 г на один прийом їжі;
  • збільшення кількості фруктів до 100 г на один прийом їжі;
  • зменшення кількості хліба на 1 прийом їжі з 60-80 г до 30-50 г;
  • збільшення кількості м’яса так, щоб протягом п’ятиденного робочого тижня при одноразовому харчуванні забезпечити дві порції м’яса по 70 г, 100 г або 120 г кожна, залежно від віку дітей;
  • збільшення кількості молочних продуктів при формуванні меню.

Раніше кількість молока та кисломолочних продуктів на тиждень становила 100 мл, також було передбачено 100 г сиру кисломолочного та 30 г сметани. Нові норми передбачають наявність однієї порції молока або молочних продуктів щодня, а саме: 200 мл молока або 125 мл йогурту чи кефіру, або 125 г сиру кисломолочного, або 75 г сиру м’якого, або 15 г сиру твердого, або 25 г сметани на вибір.

Отримуйте актуальні новини освіти

Перша леді зауважила, що незабаром відбудеться презентація нового шкільного меню, яке буде розроблено з урахуванням нормативів та вимог.

Нововведення також прокоментував Головний санітарний лікар Віктор Ляшко на своїй сторінці у фейсбук. Він зазначив, що відповідно до оновлених норм обмежується кількість солі та цукру, жирів, заборонено використання ковбасних виробів, сосисок, рибних консервів, що сприятиме профілактиці розвитку надлишкової ваги та ожиріння, розвитку захворювань серцево-судинної системи.

Заклади освіти матимуть змогу обирати найефективнішу модель організації харчування – кейтеринг, що передбачає здачу в оренду харчоблоку.

«Вперше передбачено вимогу щодо організації харчування дітей з особливими дієтичними потребами на підставі медичної довідки. Зазначу, що норми оновлено з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо принципів здорового харчування та з урахуванням фізіологічних потреб дітей в основних харчових речовинах та енергії», - зазначив Віктор Ляшко.

Теги:
Читайте також:

"Коли відкриються дитсадочки в Києві?"

"Що має бути в шкільному медпункті?"

"Онлайн -опитування про рівень задоволеності дистанційним навчанням у вишах"

Місце в рейтингу новин: 3302 місце
Рейтинг 0 из 5 на основе 0 оцінок
Коментарі {0}

Чтобы оставить свой комментарий, необходимо зарегистрироваться.

Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Інші новини