UA Рус

Українські випускники шкіл масово виїжджають на навчання за кордоном

30 квітня 2024 269 Друк
Українські випускники шкіл масово виїжджають на навчання за кордоном

В Україні стрімко збільшилася кількість випускників шкіл, які бажають здобувати подальшу освіту за кордоном.

Про це заявив ексочільник Українського центру оцінювання якості освіти, доктор педагогічних наук Ігор Лікарчук в інтерв’ю Оbozrevatel.

Лікарчук розповів, що нещодавно спілкувався із власницею освітнього туристичного агентства, яке займається освітянським туризмом. Іншими словами – допомагає випускникам українських шкіл стати студентами зарубіжних університетів.

Підпишіться на email розсилку!

“То в цій агенції, за твердженням її власниці, у аналогічних субʼєктів цього бізнесу зараз бум. Кількість клієнтів щодня зростає в геометричній прогресії, що навіює прикрі думки про перспективи цьогорічного прийому до українських університетів”, – сказав освітянин.

Чому українські випускники, які перебувають за кордоном, реєструються на НМТ

Водночас, Лікарчук пояснив, чому багато випускників шкіл, які перебувають за кордоном, реєструються на НМТ (національний мультипредметний тест). Він попередив, що здавання державних іспитів не означає, що випускник обов’язково повернеться на Батьківщину.

“Дуже сподіваюся, що ці люди таки хочуть повернутися в Україну і навчатися в українських університетах… Але я не ідеаліст. Маючи численні контакти з батьками тих випускників шкіл, які зараз за кордоном, можу стверджувати, що багато із них реєструються для складання НМТ за принципом “можливо, згодиться” або молодіжним сленгом – “по приколу”. Тим більше, що особливих проблем зі складанням НМТ немає”, – вважає освітянин.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача