Укр Рус

Тарас Кремінь закликав владу Одещини розширити мережу курсів з вивчення української мови

16 березня 2023 120 Друк
Тарас Кремінь закликав владу Одещини розширити мережу курсів з вивчення української мови

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав владу Одеси й області розширити мережу курсів із вивчення української мови. 

На пресконференції в Одесі він наголосив, що наразі в Україні діє понад 450 безкоштовних майданчиків із вивчення української мови, з яких лише 18 розміщено на Одещині, що є недостатнім при величезному запиті на них.  

Уповноважений зауважив, що відповідно до результатів соціологічного дослідження, презентованого фондом “Демократичні ініціативи”, близько 40% мешканців Одеської області вважають недостатній рівень володіння мовою перепоною на шляху переходу на українську.

“Влада має забезпечити доступ до вивчення української мови. При кожному університеті, при кожній бібліотеці мають бути безкоштовні або профінансовані з місцевих бюджетів курси та розмовні клуби”, - наголосив Тарас Кремінь.

Підпишіться на email розсилку!

За його словами, у 2022 році на адресу Секретаріату Уповноваженого надійшло 186 повідомлень щодо порушення вимог Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, що стосувалися Одеської області, а у 2023 році (станом на 13 березня) - 87 звернень громадян. 

На думку Уповноваженого найбільш проблемними на Одещині є сфери освіти, обслуговування, транспорту та порушення мовного закону представниками органів місцевої влади та самоврядування.

 

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Голосувати

Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача