Пошук по сайту

Що стало словом 2020 року?

Освіта в Україні

Словник сучасної української мови та сленгу “Мислово” обрав слово 2020 року.

Цим словом став “коронавірус”. Ще рік тому назва даного вірусу була відома лише певному колу медичних спеціалістів, а нині це слово у всіх на устах.

Також утворилось багато слів, похідних від “коронавірусу”, зокрема слово “ковід”.

Які ще слова були популярні у 2020 році?

Багато з таких слів так чи інакше пов`язані з коронавірусом.

Пандемія — результат швидкого та неконтрольованого поширення коронавірусу, який викликав паніку в усьому світі та призвів до запровадження карантинів та локдаунів.

Значною проблемою стала й інфодемія — швидке та неконтрольоване поширення неперевіреної інформації.

Карантин — як засіб стримування пандемії. Це слово італійського походження увійшло в українську мову декілька століть тому і вживається значно частіше, ніж коронадебютант локдаун, який увірвався в наше життя з англійської мови. Хоча, слід зазначити, що “інтелектуальний локдаун” пожвавив сумовитий український медіадискурс трошки більше, ніж його попередники “адаптивний карантин” та “карантин вихідного дня“.

Самоізоляція — ще одне важливе слово зі словника епохи коронавірусу. Сюди ж відноситься і соціальне дистанціювання.

Вакцина — протягом усього року не вщухав інтерес до щеплення від коронавірусу. Одразу декілька вакцин були розроблені у надзвичайно стислі терміни, і вже наприкінці року розвинуті країни (до числа яких Україна не входить) розпочали програми масової вакцинації. Проявляють активність й антивакцинаториковід-дисиденти та інші прихильники теорій змови.

Дистанційний — пандемія та спричинений нею карантин надали нового імпульсу діджиталізації (слово року-2019), змушуючи людей та бізнеси переходити на дистанційну роботу, навчання, обслуговування і т.ін.

Отримуйте актуальні новини освіти

Білорусь — у зв’язку з несподіваним пробудженням цієї пострадянської країни, народженням білоруської політичної нації, а також жорстокістю, з якою правлячий режим намагається придушити протести.

Перемир’я — після торішнього розведення президент Зеленський продовжує реалізовувати своє бачення вирішення конфлікту на Донбасі, що викликає неоднозначні оцінки в українському суспільстві.

Децентралізація — коронакриза та місцеві вибори показали стійку тенденцію до зміцнення регіональних еліт та послаблення центральної влади

Криза — коронарік був багатим на різноманітні кризи: від урядової кризи у січні, через глобальну коронакризу, до конституційної кризи восени (на додачу до гуманітарної кризи на окупованому Росією Донбасі й водної кризи в анексованому Криму).

Які слова були популярні в минулі роки?

  • 2019:  діджиталізація
  • 2018:  томос
  • 2017:  безвіз
  • 2016:  корупція
  • 2015:  блокада
  • 2014:  кіборги
  • 2013:  євромайдан
Теги:
Читайте також:

"“Долаємо стреси разом”: онлайн-курс для батьків (як впоратись зі стресом самому і допомогти дітям)"

"На скільки встановлений прожитковий мінімум у грудні відрізнявся від фактичного?"

"Онлайн-конференція для освітян «Мирна школа»"

Коментарі {0}

Чтобы оставить свой комментарий, необходимо зарегистрироваться.

Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Інші новини