Пошук по сайту

Роз`яснення МОН щодо звільнення випускників від ДПА

Освіта в Україні

ЗНО

ДПА

Міністерство освіти і науки надало роз`яснення щодо звільнення випускників від ДПА у нинішньому навчальному році.

Учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Водночас вони зберігають за собою право пройти її за власним бажанням.

Хто має право скласти ДПА (не у формі ЗНО)?

  • громадяни України, які завершили навчання й отримали документ про відповідний рівень загальної середньої освіти за кордоном;

  • здобувачі освіти, які здобувають загальну середню освіту за вечірньою, заочною, сімейною (домашньою) формами;

  • здобувачі, які перебувають в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах;

  • здобувачі, які проживають на тимчасово окупованій території України, на території проведення антитерористичної операції (на період її проведення);

  • здобувачі, які через поважні причини не брали участі в основній сесії ЗНО та були допущені до проходження додаткової сесії ЗНО, але не змогли через поважні причини взяти участь у ній.

Отримуйте актуальні новини освіти

МОН наголошує, що законодавство не передбачає вибіркове звільнення від проходження ДПА (незалежно від її форми) з якогось одного чи кількох предметів. До того ж закон не звільняє від проходження ЗНО здобувачів освіти, які планують вступати у виші у 2021 році.

Випускники з ТОТ для отримання документів про повну загальну середню освіту мають пройти річне оцінювання за 11 клас у закладі освіти, до якого вони були зараховані.

Надалі такі особи за їхнім бажанням можуть пройти ДПА у закладі освіти або у формі ЗНО. У разі, якщо такі особи не були зараховані до закладів освіти на території, підконтрольній Україні, і не мають результатів річного оцінювання, для них не може бути замовлено та видано документи про повну загальну середню освіту.

Випускники, які претендують на нагородження Золотою або Срібною медалями та звільнені від проходження ДПА законом, мають право на отримання таких медалей без проходження ДПА.

Детальніше з документом можна ознайомитись за посиланням.

Теги:
Читайте також:

"Сергій Шкарлет: не можна позбавляти вчителя зарплати на час дистанційки"

"ТОП-10 вчителів в номінації "Вчитель прифронтової зони""

"Затверджено професійний стандарт директора школи"

Місце в рейтингу новин: 1678 місце
Рейтинг 0 из 5 на основе 0 оцінок
Коментарі {0}

Чтобы оставить свой комментарий, необходимо зарегистрироваться.

Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Інші новини