UA Рус

Польський заступник міністра прочитав лекцію українським студентам у бомбосховищі

Польський заступник міністра прочитав лекцію українським студентам у бомбосховищі
Заступник міністра науки і вищої освіти Польщі Анджей Шептицький під час кількаденного візиту в Україну зустрівся з керівництвом міністерства освіти і науки України, НАН України, ректорами і студентами кількох українських вишів у Києві, Вінниці та Хмельницькому.

Польський урядовець також прочитав лекцію студентам під час тривоги у бомбосховищі. Про це Шептицький розповів у коментарі власному кореспондентові Укрінформу в Польщі.

Як зазначив Шептицький, під час зустрічі із заступником міністра освіти і науки України Михайлом Винницьким обговорювалися конкретні задуми не лише щодо допомоги, але і співпраці обох країн.

“Після 24 лютого 2022 року Польща активно допомагала Україні, проте наша діяльність не повинна обмежуватися лише тим, що ми приймаємо студентів чи науковців з України. По-перше, війна триває вже два роки, і кожен вже якось знайшов своє місце. По-друге, ми не хочемо, щоб Україна відчувала відтік мізків... У цьому зв’язку ми зацікавлені у розвитку спільних проєктів, наприклад, щоб науковці мали два оклади - в Україні та Польщі, а не просто виїжджали до Польщі”,- зауважив польський урядовець.

Шептицький підкреслив, що попри війну, польсько-українська наукова співпраця існує і розвивається. Відтак Росії не вдалося розірвати наукових контактів між українцями і поляками, на що вона розраховувала.

На переконання польського урядовця, обидві країни у сфері науки можуть спільно співпрацювати на міжнародній арені.

“Можна спробувати разом зібрати наші сили і там, де вже не хочуть вивчати Russian Studies (росієзнавство – ред.) пропонувати, наприклад, Сentral European Studies”,- констатував заступник міністра.

Він додав, що польська сторона також хоче розвивати вивчення польської мови в Україні, що цікавить українців, адже дає доступ згодом до програм навчання в Польщі.

У межах візиту польська делегація у Києві у вівторок також провела зустрічі керівництвом і студентами Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Національного університету «Києво-Могилянська академія.

Як зазначив Шептицький, у середу польська делегація поїхала до Вінниці, де під час тривоги він прочитав у бомбосховищі лекцію студентам Донецького національного університету імені Василя Стуса й відповів на їхні питання.

Підпишіться на email розсилку!

Заступник міністра також повідомив, що зараз завершується підготовка до підписання нової угоди про співпрацю між Україною і Польщею у сфері вищої освіти.

“Думаю, що незабаром вдасться підписати цю угоду. Вона передбачатиме, наприклад, що кожна зі сторін зможе безкоштовно прийняти на навчання в межах навчального обміну певну кількість студентів. Вона також передбачає окрему стежку навчання осіб польського походження з України й українського походження з Польщі. Крім того, угода передбачатиме механізми консультацій, обміну інформацією тощо”,- заявив Шептицький.

Як повідомляло агентство, наприкінці березня відбудеться офіційний візит глави українського уряду Дениса Шмигаля до Польщі. Перед цим відбудеться також засідання міжурядової українсько-польської комісії з питань економічної співпраці.

Джерело

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача